Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az egész borsot a húslevesből...

Az egész borsot a húslevesből hogy szeditek ki? Gondoltam, hogy beleteszem valami tasakba, amilyenben a tea is van, de olyat hol tudok venni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kiszedni. Szépen kifő az ereje, akár rá is lehet harapni majd, nem lesz túl erős. (Én konkrétan elrágcsálom, épp csak kicsit csípős, ha már kifőtt.)
2013. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
A levesszűrőn minden fennakad :)Amúgy, aki nem szűri a levest, de szereti befűszerezni általában teatojást használ.Már modernebbeket is lehet kapni, amibe bele lehet pakolni a kívánt fűszereket.
2013. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmiképpen nem akarod benne hagyni, akkor a lábas aljáról ki tudod halászni. Ha valami tasakon gondolkodsz, akkor a fém teafőző "tojás" lehet a megoldás, bár szerintem tök felesleges vacakolni vele. :)
2013. dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Háztartási boltban lehet venni teatojást. (Nem papírfiletr, hanem fémből van.) Én le szoktam szűrni a levest, és a szűrőből tányérra teszem a húst, zöldséget, akkor ki lehet vállogatni.
2013. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Ha kiszeded belőle a husit, zöldséget, és óvatosan áttöltöd a levest egy másik fazékba, akkor az alján ott marad mindaz a sok ruskó, szemes bors, zöldség-reszli stb. amitől nem lesz elég tiszta-levesed, amikor a tányérba szeded. Egyszerűbb, ha veszel leves-szűrőt, és akkor már az felfogja.
2013. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Mire beírtam a válaszom, más már korábban elküldte. Bocsi, nem ismételni akartam.

2013. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fűszertojást célszerű használni. Ilyen: [link]

Nem csak a bors, hanem bármilyen nagyobb fűszer mehet bele, nálunk pl. a petrezselyem, lestyán is, mert senki nem szereti. Így meg csak ráakasztjuk a fazék oldalára, a végén meg kiemeljük.

2013. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Háztartási boltban lehet venni teatojást. De én nem használom hozzá, mert mindig leszűröm a húslevest, hogy a kis zöldségdarabkák ne úszkáljanak benne, így szebb.

Kiszedem külön tányérra a hús, külön tányérra a zöldség nagyját, utána a levest átszűröm és a maradék zöldséget, húst szétválogatom, úgy tálalom.

2013. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!! :)
2013. dec. 17. 10:57
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Mi a baj a válaszommal kedves lepontozó? Én írtam először a levesszűrőt és a teatojást is, mindenki más utánam. De csak én voltam unszimpatikus...
2013. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!