Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik általad elkészített...

Melyik általad elkészített ételre vagy a legbüszkébb?

Figyelt kérdés
Mit főztél? Nehéz volt elkészíteni?
2014. jan. 10. 11:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
70%
Én nem nagyon tudok főzni, de múltkor megpróbálkoztam és siekresen elkészítettem a krumplis tésztát, olyan íze volt, mint amilyet anyukám csinál :) Én azt oylan büszkén ettem meg :)
2014. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Dinnyetorta. Nem valami extra, de tök jòl nézett ki.
2014. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek gratulálok a sikeréhez, olyan jó hogy ennyien szeretünk főzni! :)
2014. jan. 10. 21:13
 24/29 anonim ***** válasza:

bumi02 17-es válaszára üzenném, hogy:


A kedvedért megkerestem amit legutóbb bénának találtam, tessék:

[link]

Én ha cukrász lennék, szégyellném magam, ha ezt a tortát így megmutatom vagy még ki is teszem a pultba. Oké, bizonyára sietett, ezért folyik szét az egész. De csak volt már egy jobban sikerült példánya is, ami mehetett volna legalább a fotókra. Ráadásul a roppanós lapok a torta tetején sem úgy tűnnek, mint ami az eredeti recept alapján készült. Kihagyta a diót? Valami hiányzik belőle, vagy a sütője nem süt?... Folytassam? Azt mondja a cukrász, hogy szerinte nem könnyű elkészíteni...

Anyám borogass! Hogy mondhat ilyet egy cukrász? Ez egyrészt egy nagyon finom torta, könnyen beszerezhető hozzávalókkal, másrészt pedig teljesen könnyű elkészíteni, nem bonyolult. Egyszerűen csak iszonyú pepecselős és türelem kell hozzá. Ünnepi torta. És az ünnepi torták sokszor különlegesek, pepecselést igényelnek... Nem lehet annyi idő alatt "összedobni", mint egy rigó jancsit.


Szerintem a linken látható torta igenis bénán néz ki. Ettől függetlenül biztosan finom, azt nem kétlem, de itt nem az ízéről beszélünk.

Én otthon szépet csináltam, és miután ezt a cikket megláttam, büszke is lettem a sajátomra...


Amiket írsz, az pedig eléggé zavaros. Ki a te barátod és munkatársad, és ők mit készítettek? Nem biztos, hogy egyről beszélünk, illetve ha mégis a linken található cukrász (cukrász?) a barátod, akkor igen.

2014. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 bumbi02 ***** válasza:
40%

A barátom a Zila országtortáiban vett részt (pl a barackos-kölestortában), ebben, amit linkeltél nem: ) De ettől függetlenül tartom azt, amit egy gasztronómia oktatómtól tanultam, hogy ételre nem mondunk olyat hogy béna, vagy rossz. "Nekem nem tetszett" Ez a korrekt kifejezés. Amit küldtél, az nekem se tetszik, bár az íze biztos jó.


Hozzáteszem, hogy az eredeti milotai grillázstorta nem így nézett ki, mert a videón egy keszthelyi cukrászda készíti el az országtortát, miközben a kitalálója - Bacskó Szilárd - a pesti Major cukrászda séfcukrásza. Az eredeti torta így nézett ki:

[link]


Tehát az, hogy az általad említett torta hogy néz ki, az a keszthelyi cukrászda hibája, nem pedig a tortáé: )

2014. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

bumi02!

Itt nem az a kérdés, hogy miben vett részt a barátod, és miket tanultál az oktatódtól. Hanem az, hogy melyik általad készített ételre vagy a legbüszkébb?


Kicsit gondolkozz már, mielőtt beszélsz/írsz!

Tehát mit is írtam? Szájbarágósan még egyszer:

Nem szoktam a főztjeimmel vagy a sütijeimmel büszkélkedni, mert minek. De! Megsütöttem néhány évben az aktuális országtortákat, és mindig olyan jól sikerültek, hogy cukrászdák pultjain is megállták volna helyüket. Mert betartottam a receptet (tudod az országtortáknál illenék a cukrászdáknak betartani az eredeti receptet, ezt le is szokták írni, úgy tudom még alá is kell írniuk a cukrászdáknak, hogy betartják és nem módosítanak rajta, ha jól hallottam. Nem vagyok cukrász/da, nem merültem ebbe bele..), finom lett, jól sikerült, és szép lett. Kinézetre is olyan lett, mint amit a recept kitalálói, vagy a cukrászdájuk által készített tortákról készült fotókon látható.


Minderre még nem lennék annyira büszke, mert nem tartottam nagy dolognak. De azután, hogy láttam néhány cukrászdában az országtortákat, hogy némelyik teljesen máshogy néz ki mint az előírt..., láttam neten képeket, videókat (mint pl. amit az előző hozzászólásomban csatoltam, ilyeneket, más évben is voltak hasonlók...), tehát ezek után mondom azt, hogy erre büszke vagyok.

Tehát arra, hogy nem cukrász lévén el tudtam készíteni rendesen azt a tortát. És ha cukrász lennék és olyat alkotnék, mint pl. a fenti linken, akkor azt vagy nem tenném a pultra, vagy nem merném országtortának titulálni, mert egyszerűen csúnya, más szóval felületesebben leírva BÉNA.


Hozzátennék még annyit, hogy kb. 2013. augusztus 17-18. óta tudom, hogy a legutóbbi országtortát ki készítette, ezt kár volt leírnod.

És még annyit, hogy tudd! Az aktuális országtortát nem csak az azt kitaláló cukrász/da süti, hanem az országban sok-sok más cukrászda, akik vállalják, amit kell (a cukraszat.neten megnézheted az ügy részleteit), ezt most nem fejtegetném. Ezen kívül bárki elkészítheti otthon is, mint ahogyan tettem én is.

+Még annyit, hogy a barackos-kölestortát éppenséggel nem sütöttem meg, mert akkor teljesen más gyorsan felhasználandó alapanyagaim voltak a konyhában, később, illetve azóta pedig nem volt kedvem elkészíteni. Ez pedig azt jelenti, hogy 100%, hogy nem a barátodról, sem pedig a kölestortáról nem beszéltem a hozzászólásomban. Ráadásul abban az évben nem néztem utána, hogy kinek hogy nézett ki a végeredmény. Sőt még azt sem tudom, hogy milyen lett volna az, amit én készítek a recept alapján. Így arról nem beszéltem. De több másikról igen...

2014. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Kérdező! bocs az offért, Bumi02 értetlenkedik... :)
2014. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Bummi ne butáskodj! Senki nem hibáztatott itt tortát!


Jut eszembe, és az almás-mákos országtortám szép kivitelezésére vagyok büszke épp azért, amiért az Első válaszoló is. Hogy jobban megcsináltam, mint egyes cukrászdák.

2014. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

A fekete erdő tortámra.

14/L

2014. jan. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!