Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudom a roston csirkeme...

Hogyan tudom a roston csirkemellet omlósra, puhára elkészíteni?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem mindig kiszárad, vagy nyers marad a kozepe.

Be kell pácolni?



2014. jan. 20. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt a csirkemell alapban elég száraz. másrészt: vastagon kell sütni, ne vágd vékony szeletekre. Harmadrészt FORRÓ zsiradékba kell tenni, kérget sütni rá, utána só+bors, aztán kisebb lángon, (akár lefedve) addig sütni, amíg át nem sül belül (ez gyakorlás nélkül nem megy, hogy mennyi idő kell neki, vastagságtól függ stb, de erre idővel nagyjából ráérez az ember).
2014. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sütőzacskóban.Még a száraz csirkemellel is csodát csinál.
2014. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a módszer vált be. Böröstöl sütöm a csirkemellett: a csirkemellett füszer vajjal körbe kenem ,majd a böre alá is füszer vajat nyomkodok: Serpenyőben nagyon kevés zsíradékot teszek minden oldalról megpiritom a húst ,biztos ,hogy a füszer vaj a serpenyőbe is folyik majd. de ez a mennyiség pont jó arra ,hogy körbe piruljon: Majd ha már körbe piritottam akkor a börét is megkenem a vajjal ,és sütöbe teszem 170C -ra kb 10 -15 perc a hús nagyságától függ. igy nem szárad ki és omlos lesz.
2014. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Finoman besózni, forró serpenyőben vajon vagy kevés olajon mindkét oldalát 2-2 percig sütni, hogy kérget kapjon. villát nem szabad beleszórni.lapáttal kell fordítani, majd egy jénaiba szedni.

a maradék zsiradékot egy kis vízzel beforralni és a pecsenyelevet ráönteni a hússzeletekre. kb 15 percig lefóliázva sütőben sütni, majd fóliából kitakarva kicsit rápirítani, de nem kiszárítani.

azonnal melegen fogyasztani.

2014. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
** beleszÚrni... :-)
2014. jan. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!