Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi liszt/tojás kell a...

Mennyi liszt/tojás kell a nokedli tésztájába?

Figyelt kérdés

olvastam már a neten több receptet is, van amelyik 400g liszhez 1 tojást ír, van amelyik meg 4-et. Nem vagyok túl tapasztalt főzés téren, de ezek nyilván elég eltérő eredményt adnak.

Szóval ha 2 főre akarok nokedlit csinálni (1-1 jó tányérnyit) ahhoz kb mennyi liszt, és hozzá mennyi tojás kell?

A többivel boldogulok, csak erre az arányra nem találtam egyértelmű választ a neten :D



2014. jan. 23. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Én személyenként 2-3 dl lisztet veszek és 1 tojást.


Ha spórol valaki, lehet akár 1 kg liszhez is csak 2 tojást számolni, de akkor nehezebb nem eláztatni, meg lehet ennyi liszthez akár 5-6 tojást is, akkor sokkal keményebb és ízesebb lesz.


A nokedlit nagyon jól lehet fagyasztani, amennyiben nem túl kevés benne a tojás.

Ezért én átlagban 1 kg lisztböl és 4 tojásból készítem, a megfött és kihütött maradékot adagonként zacskózva fagyasztom le.

Felhasználás elött szobahömérsékleten felengedem és vagy forró zsiradékban átforgatom, vagy a forró húshoz/mártáshoz keverem. Lehet mikróban is melegíteni, akkor is jó lesz.

2014. jan. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én fél kiló liszthez két nagyobb tojást használok. 3 felnőttnek bőven elég, szóval és kettőnek 40 deka lisztből és két kisebb tojásból készíteném, azzal bőségesen jóllaktok.

A fagyaszthatóság tényleg igaz, ezért, ha marad nem kell aggódnod.

2014. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ok köszi
2014. jan. 23. 08:53
 4/8 anonim ***** válasza:
En tojasosan szeretem,nem sporolok vele. 2 dl liszthez 2 tojassal szamolok. Ugy tapasztaltam ki,hogy igy a legfinomabb. A nokedli szine is sarga lesz,nem hofeher,es magaban is van ize. Bar mi inkabb koretkent fogyasztjuk.
2014. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minél több a tojás annál keményebb és ízletesebb a nokedli.

10 dkg-50 dkg/1 tojásig szokás készíteni.

2014. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam:


2 nagy tojáshoz adok két evőkanál vizet, sózom, felkavarom. Majd annyi lisztet kavarok bele, amennyit felvesz.

2014. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A nokedli készítése tudomány! Ha finomat akarsz enni a liszthez annyi tojást teszel amit fel vesz a liszt ez a tökéletes . Lehet kevesebb tojást de az már ront a minőségen. 1 tojásból nem lehet csak egy marék nokedlit készíteni. Ha kevés a tojás a nokedli csiriz. A szájpadlásodra ragad.
febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A jó nokedlire nem kell olajat vagy zsirt önteni mert nem tapad össze . Csak ahoz kel olaj amelyikben kevés a tojás és ezért összetapad. Még annyit hogy csak rétes lisztből lehet jót készíteni.
febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!