Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány tojásból csináljam a...

Hány tojásból csináljam a piskótát ebbe a formába? (Méretek lent)

Figyelt kérdés

Szív alakú a forma:

Hosszúsága 21 cm

szélessége fent: 24 cm

Magassága: 6 cm

Nem kell, hogy 6 cm legyen, bőven elég nekem a 3 cm, mert tortának csinálom, s a töltelék is emeli majd.

Máskor mindig pici kör alakút szoktam, de alíg emelkedik meg.

Lehet azért nem, mert rosszul csinálom?

Nézegettem itt, hogy más, hogyan szokta a magas piskótát, de én abszolút nem így a sajátom.

Szét szedem a tojást (fehérje-sárgája külön)

Fehérjét felverem a cukor felével, a cukor másik felét a sárgához teszem, azt is felverem, hozzá adagalom a lisztet, sütőport. Ha kell egy pici vizet is, hozzá adom a fehérjét, bele a tepsibe, majd a sütőbe. (annyi kanál liszt és cukor, amennyi a tojások száma.) Köszönöm a válaszokat, elnézést a kimerítő kérdésért.



2014. jan. 30. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

3 tojás elég ebbe a formába tortának, és itt a világ legegyszerűbb és legjobb piskóta receptje Nagymamámtól:


3 tojást 3 evőkanál kristálycukorral kemény habbá verni, majd fakanállal lazán beleforgatni 3 evőkanál finomlisztet.


A formát vajazni, enyhén lisztezni, és 175 fokon (gázsütő 4-es fokozat) kb. 10 perc alatt megsütni. Hagyd a formában kihűlni a konyhakövön, akkor nagyon szépen ki fog jönni.

2014. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem 3 tojásos nem hiszem,h megkelne, de kipróbálom, max sütök még egy 3 tojásost. :)
2014. jan. 30. 20:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekünk villanysütőnk van :) Nem szoktam megégetni, meg semmi, plusz mindig elfogy, meg dícséretet is kap, amit sütök. Csak a piskótám nem szokott meg kelni. :/ Így én vagyok vele elégedetlen.
2014. jan. 30. 20:17
 4/5 A kérdező kommentje:

Mennyi ideig hagyjam hűlni?:) A forma, az a csattos, aminek az alja csúsztatható. Így könnyebben kijön.

Már,mint abban az esetben, ha kettő tésztát kell sütnöm, ha csak egyet, akkor egész éjjel hagyom, holnap este sütőm és szombat reggel krémezem, díszítem.

2014. jan. 30. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:

A piskóta nem megkel, mivel az nem kelt tészta, hanem szépen feljön, megemelkedik sütés közben. Villanysütőben használhatsz légkeverést nyugodtan, de csak alulról kapjon meleget, ez fontos, felülről ne! Csatos forma jó, egy lapnak elég a 3 tojás.

Kb. 10 perc alatt kihül és ki tudod szépen venni a formából.

De csináld 4 tojással ha magasabbra akarod, jó lesz úgy is, az arányok változatlanok (4 cukor, 4 liszt).

Ha teljesen kihűlt kb 20 perc múlva, akár töltheted is a krémmel.

2014. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!