Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gofrit próbáltam sütni, ami...

Gofrit próbáltam sütni, ami nem sikerült. A belseje nyers maradt. Ha tovább sütöttem, akkor meg a külseje teljesen kiszáradt, de a belseje akkor sem sült át. Mi lehetett a probléma?

Figyelt kérdés
(A recept ez: 50 dkg liszt, 4 tojás, 0,5 l tej, 1 sütőpor, 1 vaníliás cukor, 4 ek cukor, 20 dkg RAMA)
2014. febr. 13. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, nekem egész más arányú a receptem, és ez nekem mindig nagyon jól sikerül.

Esetleg próbáld meg ezt legközelebb. Nem tudom, a tiédnek mi baja lehet.


½ kg finomliszt, 6 dl víz, 2 dl olaj, 3 tojás, 5 ek kristálycukor, 1 cs vaníliáscukor, 1 cs sütőpor, csipetnyi só

A tojást a cukorral, a vaníliával és a sóval habbá verem, apránként hozzákeverem az olajat, majd felváltva a sütőporos lisztet és a vizet (fele lehet tej is, de akkor nem lesz annyira ropogós).

2014. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet a sütő hőfok kapcsolja nem müködik tökéletesen.

A recept nekem a sok vaj miatt nem szipatikus.

10éve ezt a receptet használom gofrihoz. Nekem még a sütömhöz adták ezt a receptet.

Gofri

Ebből kb 10db lesz

Először a száraz hozzávalókat mérjük ki:

3 dl bögrével mérünk mindent.

1 csésze liszt

5 evő kanál cukor /porcukor / Ha kristálycukrot teszünk, hozzá leragad a tészta. /

1 teáskanál só 1teás kanál szódabikarbóna

Ezeket összekeverjük: Majd a 3 tojássárgáját elkeverjük az 1 csésze tejjel ehhez adunk fél csésze olaját. Majd 3 tojás felvert habját…

Majd fél csésze tésztát öntsünk a gofri sütő közepébe: 2-3 perc alatt süssük barnára:



Kókusz krém Gofrihoz


2 evőkanál lisztet 2 tojás sárgáját, 3evő kanál cukrot elkeverünk.

5dl tejet adunk hozzá a tejjel simára keverjük. 15 -20dkg kókuszreszeléket adunk hozzá: Puding sürüségre gőzük.

2014. febr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Kipróbálom ezeket a is. Hátha sikerülni fog valamelyik. És külön köszönöm a kókuszos krém recepjét is.
2014. febr. 13. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!