Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált libamáj v. kacsamájpást...

Bevált libamáj v. kacsamájpástétom recepteket keresek. Tudnánok ilyet ajánlani?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Én így készítem,de legjobb csirke májból szerintem.

Kb 2 kg májhoz felkockázok 5-6 fej vörös hagymát,megfonnyasztom zsíron(ha csirke akkor tyúkzsíron,ha liba akkor liba zsíron...stb.)Beleteszem a megtisztított májat,pirítom pár percig,majd teszek alá vizet,zúzok rá egy nagy fej fokhagymát,(ez kb:10gerezd,nem baj ha több)Megszórom majoránnával,vegetával,sózom ízlés szerint.A végén pici mustárt keverek bele.Kb:15-20 perc alatt megsül,utána jól össze turmixolom.Lé legyen alatta,hogy lehessen turmixolni.Amikor kész,melegen kicsit lazább állagú,de amint kihűl pástétom formája lesz.

Nagyon fincsi,jó étvágyat hozzá.

Én már melegen is meg szoktam enni:-)))

2009. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

én csirke vagy kacsamájból szoktam készíteni pástétomot

/ libamájat még nem is ettem /. 1 kg májhoz 2 közepes hagymát dinsztelek zsíron.beleteszem a májat, fedő alatt

puhára párolom.Közben főzök 4 keménytojást.

ha kihűlt a máj, húsdarálón átnyomom, utána a tojásokat is.

ekkor kezdem ízesíteni, delikát, bors, majoranna, mustár

pici piros arany és annyi tejföl, hogy szép krémes állományú legyen.

Margarinos dobozokba adagolom, kb. egy hétig hűtőben eláll,de általában előbb elfogy.

Ha hidegtálra, vagy töltött tojásba teszem, akkor kicsit

lágyabbra készítem és nyomózsákból szépen tudom formázni.

üdv.-e-

2009. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!