Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok olyan recepteket, amik...

Tudtok olyan recepteket, amik tényleg olcsón elkészíthetők?

Figyelt kérdés

Ugyanis szó szerint kb. az elmúlt egy hétben kezdtem el sütni/főzni, az előtt még életemben nem szagoltam lisztet se közelről. Talán nyolc évesen, amikor jelképesen egy hétig nagymamámnál voltam, hogy tanuljak, de azon kívül kész, vége... Ezt pedig így most már eléggé cikinek éreztem, de ami a fontosabb, hogy marhára érdekel a dolog.


Persze a jobb dolgokhoz beszerezni a kellékeket nem olcsó mulatság, és példaként: itt a környékemen eddig még nem is találtam tojást 400 Ft.-nál olcsóbban. (vagy tényleg ennyibe kell kerüljön?)


Persze eddig mindig az olcsóbbat kerestem, mert egyenlőre nyílván rajtam múlik, hogy mennyire lesz jó a kaja, függően hogy hogy állok helyt.

Csak így is ugye, távolról is, de a szüleimet terheli, ha én valamit e téren próbálkozni akarnék. (meg rajtam kívül még van 3 tesóm, nyílván e szerint kell gazdálkodjak havonta, ha persze időm is hagyja)


Viszont tényleg nagyon érdekel a dolog. Igaz, az emberek többségének semmi kunsztot nem jelent a dolog, engem viszont most 19 évesen, ráadásul úgy, hogy amit eddig csináltam (az 1-2 hétben, ezzel együtt egész eddigi életemben), az elmondások szerint nagyon jó lett, és volt, akin látszott, hogy oda volt az én nemlétező tudásomért, eléggé megfogott a dolog.


Szóval ha tudtok olyan recepteket, leírásokat, amik adja isten, odafigyeléssel pár száz forintból kihozhatóak, vagy ha más nem, olcsóbbak saját úton elkészítve, mint a bolti/éttermi változatok.

Ugyanakkor az is nagyon jó lenne, ha olyan recepteket kérhetnék, amik tényleg jók gyakorlásra, tartalmazzák azokat a lépéseket, hibaforrásokat, ahol lehet bakizni, vagy finomítani, kitapasztalni a dolgokat, hogy mit szabad, és mit nem.


Nagyon megköszönném! És bocsi a hosszú kilengésekért!!



2014. márc. 5. 00:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Minden olcsobb ha magadnak keszited. Es minden etel mas. Szoval mindegy h mit keszitesz el. Nincs olYan h gyakorlo etel. Keszits amit akarsz. A legolcsobb etelek a rizs krumpli csirkecomb alapu etelek.
2014. márc. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát, csirkecombot egyenlőre még inkább nem. Tudtommal hús kilója sehol sem kapható 1,5-2 ezer alatt.


Igazából egyenlőre sütiket keresek, azért is, mert ezekből tudok vinni a kolis hetekre, heti összejövetelekre. Olyanok lennének jók, amikkel "fel is tudnék vágni", mert eddig a dícséretek nagyon belendítettek. Igazából nem hittem, hogy ennyire sikeres tudna lenni a kezdet ;) FŐLEG, hogy 3 alkalom után >tőlem< kérjenek receptet, LEGFŐKÉPP úgy, hogy az elvileg tényleg el kellett volna hogy rontva legyen (volt, amiből nem annyit raktam, volt amit nagy okosan kihagytam, volt, amit meg mással kellett "pótoljak"). Mindenesetre azon már tényleg nevettem.

De lehet, hogy elsőre csak pont elronthatatlan recepteket csináltam.

Ezért is szeretnék olyannal megpróbálkozni, aminél tényleg helyt kell állni, hogy valóban legyen egy kezdő szintű tapasztalatom, és ne csak az legyen, hogy az elején mindeki abban a hitben él, hogy én mennyire jó vagyok meg minden, azt egyszer nagyon durván elrontom, és akkor mindenki csalódik.

2014. márc. 5. 00:48
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Amikor elkezdtem sütögetni, akkor én rögtön muffinokkal próbálkoztam, és az tuti siker! Nagyon nehéz elrontani, sokat meg lehet belőle sütni, és végtelenül lehet variálni. Meg a muffin általában azért is ilyen bevágódós kaja, mert díszítheted, ahogy akarod, biztos, hogy megdicsérik majd. :D

Persze nem árt a gyakorlás, kezdésnek elég egy kis csokit csorgatni rá, amit mikróban is meg tudsz olvasztani, és mondjuk szórni rá kókuszreszeléket, már jól néz ki. :)

Sós alapanyagoknál meg, hát az a helyzet, hogy tényleg drága minden, engem is meglepett, hogy mennyibe kerül egy kiló krumpli, mikor először vettem :D Általában ha a polcok alján keresgélsz, ott vannak a legolcsóbb hozzávalók, de azért olvasgasd el mi van benne, szemetet olcsón sem éri meg megvenni :)

A legjobb gyakorló kaja, szerintem, ha valami tésztafélét csinálsz. Paradicsompürét lehet kapni egészen baráti áron is, abba már csak fűszerek és foghagyma/hagyma kell, és máris finom :D Meg a tésztafélékkel is az a jó, hogy kedvedre variálhatod.

Nézegesd az online recept jegyzékeket, mindmegette, meg ilyeneket, mert ott általában szépen elmagyarázzák, hogy mit hogyan, még van ahol árat is mondanak nagyjából :)

2014. márc. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét. Abban az alapoktól kezdve minden benne van. Ételek, és sütik is.
2014. márc. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Egy dolgot mindenkepp tisztazni kell, ugy latom: Fozni csak alapanyagokbol lehet. Az alapanyagok pedig penzbe kerulnek, ezt fogadd el, ami kidassal jar.

Anyum egy dolgot mondott mindig: Akkor fozz, ha megvan minden szukseges alapanyag, ido es kedv. Ezek nelkul nem megy. Ezekkel viszont barmit elkeszithetsz.

Nehezseg...kinek mi a nehez? Azt keszitsd, amit megkivansz, azt viszont pontosan a recept szerint (homerseklet, ido, hozzavalo, sorrend stb.). Akkor nem er csalodas, es megterul a raforditott penz is

2014. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Hu tényleg a Horváth Ilona:) Gimisen kaptam egy éves ösztöndíjat külföldre. Akkor kaptam meg azt a szakácskönyvet nagybátyámtól, hogy ha szeretnék főzzel valami finomat a fogadócsaládnak. Én szinte abból tanultam főzni:) Nagyon javaslom.


AMúgy finom és elég egyszerű nem túl drága süti és nagyon extra a céklás browni.


150 g főtt, reszelt cékla (2-3 egész cékla)

150 g étcsokoládé

100 g margarin

80 g cukor

2 tojás

80 g liszt

1 kk sütőpor (elhagyható)


1. A céklákat megmossuk, egy lábosba hideg vizet engedünk, beletesszük az egész céklákat héjastul és megfőzzük. (Ez a leghosszab folyamat az elkészítés során:)

2. A sütőt előmelegítjük 180 fokra.

3. A csokoládét és a vajat gőz felett folyamatosan kevergetve megolvasztjuk, majd lehúzzuk a tűzről.

4. A főtt céklát megpucoljuk és kis lyukú reszelőn lereszeljük vagy rúdmixerrel/turmixal pürésítjük

5. A tojásokat a cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a reszelt céklát, majd a vajas-csokoládés keverékünket, a lisztet és a sütőport. Egyszer -kétszer elkeverjük a masszánkat majd kivajazott vagy sütőpapírral bélelt sütőformába egyengetjük.

6. 20-25 perc alatt megsütjük, akkor jó, ha a közepe még lágy egy kicsit.


Ha van a közeledben lidl a zöldségek között szokott lenni ízesítetlen főtt cékla. Ha azt használod nagyon sok időt spórolhatsz. CSokik közül is ha az olcsóbbik lidles étcsokival csinálod nagyon finom lesz.

2014. márc. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

vízbe főzött zabpehely: olcsó, tápláló, finom de nem túl guszta.


hajába sült krumpli: megmosod, felvágod, só, bors, megsütöd.


leves: fazék vízbe megtisztított zöldségek, só, bors, fűszerek, teáskanálnyi zsiradék.

2014. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Fozni csak alapanyagokbol lehet. Az alapanyagok pedig penzbe kerulnek, ezt fogadd el, ami kidassal jar."


Bocs, de ez azért világos, nem vagyok ennyire fösvény.

Nem a semmiből akarok főzni, de gondoltam, hátha vannak pár száz forintból megsüthető/megfőzhető dolgok. Ezért kérdeztem.


A mellékelt receptet meg köszönöm! :)

2014. márc. 5. 11:34
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
...ha nagyon kell lehet nulla forintból is, csak kell egy közeli erdő meg egy kiskert.
2014. márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Tudtoddal hus kiloja 1500-2000 alatt nincs? Nagyon durva vagy. :D a valaszaid egy 10 evesere hajaznak. :)
2014. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!