Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok olyan recepteket, amik...

Tudtok olyan recepteket, amik tényleg olcsón elkészíthetők?

Figyelt kérdés

Ugyanis szó szerint kb. az elmúlt egy hétben kezdtem el sütni/főzni, az előtt még életemben nem szagoltam lisztet se közelről. Talán nyolc évesen, amikor jelképesen egy hétig nagymamámnál voltam, hogy tanuljak, de azon kívül kész, vége... Ezt pedig így most már eléggé cikinek éreztem, de ami a fontosabb, hogy marhára érdekel a dolog.


Persze a jobb dolgokhoz beszerezni a kellékeket nem olcsó mulatság, és példaként: itt a környékemen eddig még nem is találtam tojást 400 Ft.-nál olcsóbban. (vagy tényleg ennyibe kell kerüljön?)


Persze eddig mindig az olcsóbbat kerestem, mert egyenlőre nyílván rajtam múlik, hogy mennyire lesz jó a kaja, függően hogy hogy állok helyt.

Csak így is ugye, távolról is, de a szüleimet terheli, ha én valamit e téren próbálkozni akarnék. (meg rajtam kívül még van 3 tesóm, nyílván e szerint kell gazdálkodjak havonta, ha persze időm is hagyja)


Viszont tényleg nagyon érdekel a dolog. Igaz, az emberek többségének semmi kunsztot nem jelent a dolog, engem viszont most 19 évesen, ráadásul úgy, hogy amit eddig csináltam (az 1-2 hétben, ezzel együtt egész eddigi életemben), az elmondások szerint nagyon jó lett, és volt, akin látszott, hogy oda volt az én nemlétező tudásomért, eléggé megfogott a dolog.


Szóval ha tudtok olyan recepteket, leírásokat, amik adja isten, odafigyeléssel pár száz forintból kihozhatóak, vagy ha más nem, olcsóbbak saját úton elkészítve, mint a bolti/éttermi változatok.

Ugyanakkor az is nagyon jó lenne, ha olyan recepteket kérhetnék, amik tényleg jók gyakorlásra, tartalmazzák azokat a lépéseket, hibaforrásokat, ahol lehet bakizni, vagy finomítani, kitapasztalni a dolgokat, hogy mit szabad, és mit nem.


Nagyon megköszönném! És bocsi a hosszú kilengésekért!!



2014. márc. 5. 00:16
1 2
 11/14 anonim válasza:
utolsó válaszoló! OLVASSAD EL AMIT ÍRT A KÉRDEZŐ !!! 10 éves is tud olvasni ;) 5-en vannak a családban nyilván ebből nem csak magára és egyik tesójára szándékozik főzni ha már neki áll :D
2014. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
tehát 1 kg húsért el se mennyen a kérdező boltba :) 5 emberre minimum kell a 3 kg hogy jóllakjon mindenki :)
2014. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hany emberre foz, attol meg a hus kilojanak ara nem valtozik.. Egyebkent irta, h a koliba akar vinni belole.
2014. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Oké, akkor most mit rontottam el a hússal kapcsolatosan?!
2014. márc. 8. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!