Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Majdnem fogatlan, nehezen...

Majdnem fogatlan, nehezen nyelő bácsinak kéne tortát sütnöm. Receptöltletek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

-Nem lehet darabos, egyneletlen textúrájú (pl gyümölcsdarabok a krémben nem jók, fullasztanak)


-Nem lehet rágós, tésztás mert nem tudja elrágni, főként pépeset, tejföl állagú ételeket eszik.



Tehát valami tortaként tálalható fagylaltot vagy krémpudingot keresek.


2014. márc. 5. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyukám régen mindig puding tortát sütöt. Jóval kevesebb tejjel készítette el a pudingot mint amit a recept írt, majd őzgerinc formában rétegezte a különböző ízeket.


Esetleg lehetne egy sütés nélküli túrótortát is úgy, hogy csak a túrókrémet csinálod meg és az lesz a torta. Én csináltam már ilyet.


Illetve lehetne még parfétorta, bár abból egyszerűbb a cukrászdai, mint elkészíteni.


Apukám szülinapjára csináltam gesztenyeszív tortát. Azaz elkészítettem a gesztenyeszív masszát és tortaformátumúra formáltam. Az is csak egy krém volt végülis.

2014. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tiramisu? Abba az a kevés piskóta, ha jól be van áztatva simán lenyelhető. No meg nagyon finom is, és kicsit ünnepibb mint a puding.
2014. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

tejföltortára keress rá


(lényege,tejfölt összekevered porcukorral,2 napra hűtőbe,tejföl ujjáépiti magát,nagyon finom krém állagat lesz és szépen megáll zselatin nélkül is)

Ezt diszitheted kis ételfestékkel ,rá gyertya,kész.

2014. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a Tiramisu-t mondanám...
2014. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keress rá a "citromos álom" sütire. az is babapiskótás, de teljesen elpuhul a krémtől a piskóta. tortaformába lerakva is el lehet készíteni.
2014. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, sokat segítettetek.

Végülis egy csokoládés cheesecake készült, a kekszes alj nélkül.

2014. márc. 5. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!