Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kel csinálni a töltött...

Hogyan kel csinálni a töltött káposztát? Nagyából tudom de az enyém nem az igazi.

Figyelt kérdés

2014. márc. 5. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle van,milyet szeretnél? Savanyú, édes káposztából? Rizsből, gersliből? Paradicsomlével?
2014. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom a rizses húsgombóc részét ismered. de röviden ,-ahogy én csinálom- félig főtt rizs, darálthús , kis reszelt hagyma, tojás, só, bors, kis pirospaprika. ha levélbe töltöm, akkor a főértől megszabadított sav.káposztalevélbe teszek egy adagot, feltekerem, mint a palacsintát, a két végét bedugom. a maradékból gombócokat formázok.

egy jókora lábasban zsíron megdinsztelek egy közepes fej hagymát. teszek rá pirospaprikát, és ráteszem a kicsit összevagdalt jóízű szálas savanyúkáposztát. felengedem annyi vízzel, amennyi ellepi és kezdem főzni, hogy egy kicsit összeessen. ha ez megtörtént, belehelyezem a töltöttkáposztákat és a gombócokat is. az egész legyen lé alatt. a káposzta esetleges levét én mindig megtartom, és, ha felengedni szükséges, és a savanyúsága is elbírja ezzel pótolom a levet.

ha van és még elfér a lábasban, teszek bele egy kis füstölt tarját, vagy valami más füstölthús darabot.

ha minden puha, akkor lisztes habarással besűrítem.

Nálunk tejföl csak az asztalon várja, hogy ki-ki ízlése szerint tegyen a tányérjába.

Én így csinálom, mi így szeretjük.

2014. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ezt:


[link]


a káposzta lehet 5-6 kiló is, ennyi hús elbírja.

2014. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!