Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajtos pogácsaszerü mufinrecept?

Sajtos pogácsaszerü mufinrecept?

Figyelt kérdés

Olyan muffinreceptet keresnék, ami ízben és állagban is hasonlít a sajtos pogácsára.


Amiket eddig találtam és kipróbáltam, azok nagyon tömények, fújtósak.

Mivel a családban egyedül csak én eszem, ezért az nem megoldás, hogy hóanpokig eszem olyan muffinokat, amik nem ízlenek, csak hogy egyszer véletlen rátaláljak egyre, ami tényleg jó.

Ezért nagyon kérem, ne a google-t meg hasonlókat írjatok, hanem tényleg kipróbált recepteket.


Ha valaki ismer olyat, ami könnyü és finom, legyen szíves, írja be a receptet.

Mindenkinek elöre is köszönöm a szivességét!



#pogácsa #sós muffin
2014. márc. 22. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem van egy bevált saját fejlesztésű receptem, de, ha csak magad eszed elég sok :))

leírom, és próbáld rábeszélni a környezetedben lévőket, hogy kóstolják meg, mert tényleg finom.

mérce= 2,5 decis bögre.

először is megfőzünk két közepes krumplit héjában, kb 30 deka legyen. ha kihűlt reszeljük le, kislyukon.

egy kisebb hagymát is lereszelünk mellé.

egy keverőtálba beleütünk 2-3 tojást (mérettől függően.hozzákeverünk egy bögre kefírt/natúrjoghurtot/ tejjel higított tejfölt.beleöntünk 1 deci olajat, majd 2 bögre 1 cs.sütőporral elkevert lisztet. egy csapott ek. só, kis bors megy még bele.hozzáadjuk a reszelt krumplit, hagymát.A sót azért ízlés szerint, mert van akinek ez sok lenne.

Nokedlitésztának kell kinéznie.

a muffinsütőbe tett kapszlikat 3/4-ig töltjük, megszórjuk reszelt sajttal, aminek a tetejére még teszünk 2-3 csík bacont.előmelegített sütőben kb 25 percig, tűpróbáig sütjük.

Reszelt hagyma helyett csináltam már medvehagymával is, hááát nagyom finom lett tőle.

ha megsült, vizes konyharuhára tesszük a tepsit és hagyjuk pár percig hűlni.villával kiemeljük, és megsütjük a maradék tésztát is. 20-22 db lehet belőle.

nálunk nagyon népszerű gulyás, frankfurti leves mellé, de hidegen is el lehet nassolni a maradékot.

a krumplispogácsához hasonlít, de annál lazább, könnyebb.

Ha szombaton csinálom pl, és marad pár darab , még hétfőn is teljesen puha, főleg, ha légmentesen letakarjuk.

egy próbát mindenképpen megér, és majd meglátod, ízlik-e. remélem nem fogsz benne csalódni:)

2014. márc. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, érdekesnek tünik igy olvasva.

Nem tudom, próbáltad-e már lefagyasztani?

Mert a többiek csak az édes dolgokat szeretik, és meg éppen azt nem.

2014. márc. 22. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem próbáltam, mert nálunk elfogy. De szerintem semmi akadálya nem lehet, ha belegondolunk péksütit és kenyeret is lehet.Mikrózni mikróztam már, azzal nem volt semmi gond,bár hidegen is nagyon finom.
2014. márc. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ki fogom próbálni.
2014. márc. 22. 20:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!