Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit keszitenetek?

Ti mit keszitenetek?

Figyelt kérdés

Paromnak holnap utan van a szulinapja. Irodaban dolgozik, ahol kb huszan vannak. Es naluk az a szokas, hogy szulinapra visznek be valami finomsagot. O arra gondolt, hogy keszitunk valami kolbaszos talat, mivel a legtobb kollegaja ferfi. de en gondoltam sutnek valami kalacsot/kiflit/csigat... edeset is meg sosat is... annyi emberre szerintem a kolbasz nem eleg! jo mondjuk csak ilyen csipegetni valot szoktak bevinni.

Esetleg valakinek valami jo otlet? Ami nem tul draga, meg nincs vele tul sok munka... 32 hetes terhes vagyok :)


2014. márc. 24. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a párod kolbászosat kért, akkor csinált kolbászos tekercset. Sütni is kell, de kolbászos is és gyors is:)


Pl. ezt: [link]

2014. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Óóó, Gratulálok a babához :) Én is 32 hetes vagyok a kislányommal Lilivel :) Meglehet kérdezni mi lesz a babád neve ?? :)


Na de, térjünk a kérdésre:


Mindenképpen süss egy édes és egy sós sütit. Olyasmit ami nem ragad és nem maszatol. ( pl.: linzer, kakaós keksz ( ehhez van receptem ha kell küldj privit ) , pogi, sós rúd )


Ha pedig valami mást is szeretnél ajánlanám a hidegtálat: sonkatekercs, kaszinótojás, franciasali, majonézes kukorica, hideg sültek (pl.: aszalt szilvával vagy főtt tojással töltött dagadó, esetleg fasírt )


Remélem segíthettem :)

Boldog Szülinapot a párodnak :)

2014. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

kolbászos tál nem rossz ötlet ,de ne csak kolbász legyen rajta hanem többféle dolog.

töpörnyü ,disznósajt ,szallona ,hurka májas , pár szelet tarja vagy sonka .ezek mellé csinálj valami sós kelt kiflit,vagy kalácsot. ami a kenyeret helyetesiti.

tudom ,hogy pasik de erőspaprika ,paradicsom ,pár zöldség jó lehet hozzá.

Édesnek meg szerintem akár 1 jó kis bögrés süti csokimázzal a tetején. vagy többféle muffin.

2014. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

kolbaszos tekercse/kiflire gondoltam en is... Van egy nagyon jo receptem kiflire, amit akarmivel lehet tolteni. A talat majd o kesziti. Van egy nagyon jo hentes itt mellettunk, delutan bevasarolunk- de ez legyen az o gondja... :) nekem epp eleg lesz holnap sutni... koszonom a tippeket! Valamit megprobalik osszerakni!


Kedves masodik! Kisfiunk lesz! Az apukaja után Péter :)

2014. márc. 24. 13:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük a jokivánságokat!!! :)
2014. márc. 24. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Zsíron hagymát pirítok, pirospaprikát és darált sertéshúst teszek rá. Sózom, borsozom, kevés szerecsendiót teszek hozzá, puhára párolom és zsírjára sütöm.

Ha kihűlt, leveles vajastésztára kenem vékonyan (bolti kész tésztát félbevágok) és feltekerem, mint a piskótát.

Egy tepsibe sütőpapírt teszek, rá a tekercseket és sütőben megsütöm.

Ha kihűlt, a tekercseket 2 cm-es szeletekre vágom.

Mutatós és finom.

2014. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Azzal a változtatással készíteném, hogy először virslit főznék.

A recept szerinti tésztát elnyújtva, egy-egy főtt virslit belecsavarnék, és úgy sütném készre.

Akkor a buliban van tészta is és húsféle is egy nekifutásban!

2014. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon finom és látványos tojástekercs receptem is, ha érdekelne, a hidegtál kiegészítésére. nem túl nagy fáradság elkészíteni, csak egy éjjelen át hűtőben kell tartani. ha gondolod, szívesen megírom.

Sok boldogságot mindkettőtöknek :)

2014. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat! Ma keszitettem toltott sajttekercset! Azt hiszem eleg jol sikerult, pedig eletemben eloszor csinaltam. Holnap meg sutok meg valamiket...
2014. márc. 24. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!