Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rántott tököt hogyan készíthet...

Rántott tököt hogyan készíthetem el diétásan?

Figyelt kérdés

arra gondoltam hoogy normálisan kirántom, mint a húst , csak a lerniben sütöm meg , úgy hogy nem adok hozzá zsiradékot. ez így mennyire diétál?

Valami tipp esetleg?


2014. márc. 28. 16:39
 1/6 A kérdező kommentje:
diétás, * elnézést kérek az írás hibákért :) Előre is köszönöm a normális válaszokat!
2014. márc. 28. 16:40
 2/6 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még egy olyan variáció, hogy egy serpenyőbe leütök tojást , befűszerezem, és azon megsütöm a vékonyra szeletelt tököt. :) Vagy így nem lehet?

Mennyi kcal lenne?

2014. márc. 28. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:

A tojás néhány perc alatt sül meg, a töknek sokkal több idő kell.

Esetleg bepanírozott, majd sütőben megsütőd úgy, hogy sütőpapír vékonyan megolajazod, rárakod tököket, azokat is kicsit bekened olajjal és úgy sütöd meg.

2014. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Süsd meg sütőben, tegyél a tepsibe sütőpapírt, kend be kis olva olajjal és tedd rá a bepanírozott tököt, pár perc után fordítsd meg. Zsemlemorzsa helyett forgathatod szezámba is.
2014. márc. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
alufóliával ne borítsan még be ? :)
2014. márc. 28. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Elázik a panír, ha nem forró zsiradékban sütöd. annak az a lényege, hogy hirtelen összekapja a prézlit, és belül percek alatt megpuhul a panírozott akármi.

A sütőbe tett paníros tök, felpuhul a nagy hőtől, vizet enged és eláztatja a prézlis panírt. Egy lötye valami lesz belőle.

húsnál még úgy, ahogy működik ez a sütési mód, de zöldségeknél nem.

Diátás pedig csakis panír nélkül lesz sajnos... :(

Párolni lehet köretnek, kockákra vágva, egy kis citromlével meglocsolva, hogy roppanós maradjon.

ha nagyon diétás, akkor kapros joghurttal össze lehet keverni, ha kevésbé, akkor tejföl is mehet.

vagy póréhagymát, újhagymát párolsz egy nagyon kevés olajon, erre dobod a kockázott tököt, majd, ha egy picit már puhult, felvert tojással leöntöd, és átsütöd ízlésed szerinti állagúra.

Ezt is fűszerezheted kaporral, petrezselyemmel.

Sokat fogyóztam, én is sokmindent kipróbáltam, a tökből nekem ezek jöttek be, meg a joghurttal készített tökfőzelék.

2014. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!