Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húsvétra sütnék gesztenyés...

Húsvétra sütnék gesztenyés sütikét, finomságot. Ajánlanátok valamit, mert gesztenyéset még sosem sütöttem?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 2. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezeket szoktam csinálni:

Ez sütés nélküli:

[link]

Ez pedig nem csak tortaformában készíthető, hanem szögletesben, és szelet sütiként is:

[link]


Mind a kettő nagyon finom!

2014. ápr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gesztenyés képviselő fánk.

krém.

25 dkg gesztenyemassza

12,5 dkg mascarpone

3-3,5 dl habtejszín

1 csomag zselatinfix

cukor (ízlés szerint)

rumaroma

mascarponét elkeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a lereszelt gesztenyemasszát. A tejszínt a zselatinfix-szel kemény habbá verjük, majd óvatosan hozzáforgatjuk a gesztenyés krémhez.

Képviselő fánk tészta.

Képviselőfánk

KB 15db lesz

Tészta

10dkg zsír

20dkg liszt

5 tojás 2,5dl víz

Csipet só

1 késhegynyi sütőpor.

A vizet a sóval, a zsírral felforraljuk: Beleszórjuk, a lisztet közben folyamatosan keverjük, amíg az edénytől el nem válik. félre tesszük kihűlni. Ha kihűlt akkor egyenként hozzáadjuk a tojásokat.

Sütő papírral kibélelt tepsire evőkanálnyi halmokat rakunk, egymástól 5 cm re.

A tésztát 60 percig pihentetjük.

200 C-ra előmelegítet gőzös sütőbe tesszük.

A sütőt 20 percig tilos kinyitni: Ha meg sült akkor nyitott sütő ajtónál, hagyjuk kihűlni.

A fánkokat megtöltjük a gesztenye krémmel,a tetejére tejszín habot teszünk.

2014. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a kettő jutott eszembe ami gesztenyés, amit az első irt,valami hasonló gesztenyetortát sütöttem én is, illetve múlt hétvégén ettem ilyen gesztenyés tekercset, ami izlett, úgyhogy én is ki akarom próbálni. Szerintem megér egy próbát mindkettő!
2014. ápr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hókifli gesztenyés töltelékkel <3
2014. ápr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket, ment a zöld kéz
2014. ápr. 4. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!