Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütéssel kapcsolatos...

Kenyérsütéssel kapcsolatos kérdések (? )

Figyelt kérdés
Feltétlen kell bele a cukor? Ki lehet belőle hagyni? Ha kihagyom mi lesz? Ha nem lehet kihagyni, helyettesíthetem mézzel? Abból is annyit kell belerakni, mint a cukorból vagy akkor változik az adag?

2014. ápr. 16. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kenyérbe NEM kell cukor! (Méz sem)
2014. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az élesztőhöz kell cukor, abból táplálkozik.
2014. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem teszek bele cukrot. 1kg kenyérhez: 20dkg búza finomliszt, 40dkg rozsliszt, 10dkg tönkölyliszt, negyed élesztő, 1 ek. só, - olaj, 1/2L víz. Meggyúrom, 1 óra kelesztés, 1 óra sütés, kis hőfokon a sütőben.
2014. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az élesztöhöz nem kell sem cukor, sem tej.

Ha vízzel és liszttel futtatod fel, ugyanolyan jól megkel.


A kenyérbe eredetileg liszt, víz, só és kovász vagy élesztö kell, semmi más.

2014. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem kell bele cukor, 1 kiskanálnyi, de kell bele, az élesztő attól fut fel...
2014. ápr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell bele cukor, az őseim se tettek bele...

Teljesen jól megkel nélküle is, sokéves tapasztalat. Se a kovászos, se az élesztős kenyérbe nem raktam cukrot sosem, kivéve persze az édes kenyereket :)

2014. ápr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De kenyérsütős kenyérről van szó. És nem kovásszal készül. Hanem a liszt tetejére szórok por élesztőt. Úgyse kell bele?
2014. ápr. 17. 19:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, akkor sem kell.


Az élesztö szénhidrátot bont, ez lehet cukor meg keményítö is és a lisztben elegendö keményítö van.

2014. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jajj ne okoskodjál már előző életedbe nem sütöttél kenyérsütőben kenyeret.


A használatiában is bele van írva hogy kell bele cukor az instatn élesztő miatt .


Nálam úgy írja hogy a legaljára szórd az élesztőt és a legvégén a vizet de ez csak a 4 órás programnál lényeges.


Ha gyorsan csinálod 2óra akkor egyből keveri és akkor jó meleg vizet rakok bele .


Nálam két evőkanál cukrot ír de amíg csak így csináltam nem puffadt föl olyan szépen és a tetejében egy üres kupola keletkezett ami megrepedt .


Ha három evőkanál cukrot rakok bele akkor fölpuffad rendesen és az egész kenyér ki van töltve béllel ,nincs benne légkupola a tetején és finom puha egybefüggő szerkezetet ad .


Az én receptem 300g bl55,300g bl195, 3ek cukor,2tk só,420ml víz,1,5tk instant élesztő 3,5g, 20g napraforgó olaj és a lapát sem ragad bele.

2016. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A cukor a kenyérsütöben is fölösleges! SOK ßeves tapasztalat!
2016. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!