Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Filmezett csirkemellet sütőben...

Filmezett csirkemellet sütőben kb mennyi ideig kell sütni?

Figyelt kérdés
Kb 20 dkg-s filékről van szó. Nem szoktam sütőben sütni, de most ugy szeretném elkészíteni.
2014. ápr. 22. 13:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Filmezett... Filézett akart lenni.
2014. ápr. 22. 13:56
 2/6 SzarvasLászló ***** válasza:
szaftosan és kb. 20 percig.
2014. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én fólia alatt szoktam süti kb 3/4 órát.
2014. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a csirkemellett is elősütöm serpenyőben, mielőtt a sütőbe teszem. Megéri a fáradságot, isteni szaftos, omlós, ízes lesz.

Besózom,borsozom, majd lisztbe forgatom. kevés zsiradékon 3-3 percig sütöm mindkét oldalát. melegen tartom, míg minden szelet ki nem sül. zsiradékkal kikent jénaiba szedem szép sorba. A visszamaradt zsírt egy kis vízzel beforralom és a pecsenyelevet a húsra öntöm. Szorosan lefóliázva sütöm kb 20 percig.

Levéve a fóliát egy kis pírt adok még neki(pár perc) , de már nem szabad szárítani.

2014. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bumbi02 ***** válasza:

Ahogy az előttem lévő is írta, előzőleg serpenyőben hirtelen megpirítom a hús mindkét oldalát. (az is sokat dob rajta, ha előzőleg belisztezzük, mert az kérget képez, és nem engedi ki a húsnedveket)A lényeg, hogy mikor a serpenyőbe teszed a húst, az már teljesen forró legyen, majdhogynem füstöljön az olaj, így hirtelen megpirul a hús külseje, és nem engedi ki a húsnedveket. Aztán utána előmelegített sütőben 180 fokon 10 percig sütöm a csirkemellfilét. Omlós marad, szaftos marad, és élvezetesebb, mint a fűrészporos csirkemellek:)


(Azzal is fellehet még dobni, ha a csirkét "felszúrod", és vajat, vagy fűszer vajat nyomkodsz a belsejébe, majd ezután forgatod lisztbe, pirítod meg serpenyőbe, és sütöd készre sütőben. A bent elolvadó vaj, csak tovább puhítja, illetve még zamatosabbá teszi a húst.

2014. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hat vegul egy ora lett, ebbol fel ora folia alatt, utana anelkul, pirosra sutve. Nem szaradt ki - igaz, meg tegnap beaztattam fuszeres tejbe.

Koszonom a valaszokat

2014. ápr. 22. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!