Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tegnap este kivettem a fagyasz...

Tegnap este kivettem a fagyasztóból csirkemellet, meddig használhatom fel?

Figyelt kérdés
Több csirkemellet vettem ki a fagyóból, mint ami kellett a mai ebédhez. Maradt 30 dkg. Arra gondoltam lepírítom, főzelékhez jó lesz feltétnek, de főzeléket csak szerdán főznék. Lepírítva megromlik szerdáig? Eselteg ha holnap készítem el, akkor "nyerek" időt?
2014. márc. 24. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pácold be valami olajos páccal. A pác szigetel így biztos nem romlik meg. És frissen kitudod sütni a főzelékhez.
2014. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
44%
Ne tartogasd nyersen tovább! Rántsd ki tojásban és úgy tedd be a hűtőbe,vagy készítsd meg más módon ahogy szeretitek de a lényeg ne nyersen tárold! Elkészítve is 24 h tovább ne tartogasd mert nem egészséges dolog,nehogy meg betegedjetek.
2014. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lesütve, egy kis zsiradékban semmi baja nem lesz szerdáig. csak bátran. a nyersset én sem ajánlom egy napnál tovább tartani.
2014. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Végülis olajba raktam és holnap majd lesütöm.

De több helyen azt olvastam, hogy olajban pácolva jó akár napokig is. Lehet meghagyok egy kis részt, tesztelni.. :-)

Habár soha nem szoktam a kiengedett husokat későbbi időpontban felhasználni, csak most így jött ki a lépés.

2014. márc. 24. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!