Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kókusznak (pl lisztnek)...

A kókusznak (pl lisztnek) alacsony a szénhidráttartalma, de magas a kalóriatartalma. Akkor most ez jó nekünk?

Figyelt kérdés
Mivel sok rost van benne, és nem emeli a vércukrot, lehet tőle hízni?
2014. ápr. 29. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Meg teli van zsírral, ami nem kimondottan a fogyást segíti elö....


De MÉRTÉKKEL BÁRMIT lehet enni.

2014. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kókuszzsír tudtommal az egyik legjobb a zsírok közül, legalábbis az étolajnál biztosan jobb. De elsősorban engem a liszt érdekelne, amiben már úgysincs zsír, mivel olajtalanítva van.


Vagy ha mást nézünk, a lényeg, hogy igazából kalória vagy szénhidrát, melyik mit tud? A szénhidrát emeli a vércukit, ezt tudom. De a kalória meg energiát ad, az bizonyos szintig kell is, nem? Főleg, ha vannak benne rostok, mint ahogy a kókuszlisztben rengeteg van.

2014. ápr. 29. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen jó :) Nemrég használok kókuszlisztet, de roppant hasznosnak tartom, főleg, ha édességet akarok enni visszafogott szénhidráttartalommal (a sok szénhidrát zavar a fogyásban, de a nagyon sok nem is esik jól).

A kókuszliszt kalóriatartalma nekem alacsony, a sima kókuszé már alakul. Mivel nincs akármennyi pénzem ételre, szeretem, ha a kalória/ár arány jó, persze a kis mennyiségben használt drága ételekkel sincs baj, ha egyszer jók, a hedonizmus fontos számomra.

Eszemben sincs csupa kis kalóriás cuccot enni, drága lenne és macerás.


Hízni valószínűleg nehéz kókuszliszttel, de nyilván lehet, ha olyan és annyi ételt eszel mellé... Vagy akár csak belőle iszonyúan sokat :) Nekem az alacsonyabb szénhidráttartalmú ételek segítenek a fogyásban, legalábbis ha zsírosak. A kókuszliszt csak picit zsíros, de olajos magokkal keverem, ami már jobb. Viszont a kókuszliszt bámulatosan szívja a vizet, rengeteg étel lesz belőle, úgyhogy hiába drága, kiadós nassot ad 1-2 dekája, úgyhogy nekem nagyon megéri.

2014. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő hozzászólást és a tapasztalatokat! :)


ÉS mi a helyzet a maglisztekkel? Ezekkel is kísérletezgetnék, de olvastam ezekről is, hogy tudnak hízlalni. Kenyeret rengeteget ettem régebben, de úgy híztam tőlük, mint a csuda, pedig gluténmentest vettem, mondom az hátha egészségesebb. Hát nem volt az :))

2014. ápr. 29. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:

A kenyér, ha gluténmentes is, szénhidrátbomba... A maglisztek és az olajos magvak nem. A szénhidrát inzulinszintre gyakorolt hatása sokak szerint elősegíti a hízást (azért fogalmazok ilyen óvatosan, mert én laikus vagyok, a táplálkozás témaköre pedig elég ellentmondásos, ha az ún. szakértők véleményét nézzük...), de az én saját tapasztalataim is ebbe az irányba mutatnak.

S nyilván számít, mennyit eszel és mi az étrended többi része.

A maglisztekkel csekély tapasztalatom van (de elég pozitív), korábban olajos magvakat használtam a magkenyereimhez, amiket naponta ettem, mivel az étrendem nagyon közel áll a vega paleóhoz s valamivel jól kellett laknom, nekem máshogyan akkor még nem ment. Nagyon zsírosan és kevéssé szénhidrátdúsan ettem, a rám jellemző nem túl kevés kalóriával (2000 tuti megvolt egy napom), így fogytam vagy 12 kilót, duplaannyi feleslegből. Persze ez csak én vagyok, de a maglisztektől tuti nem félnék. Sokkal drágábbak is annál, mintsem azok miatt híznék :D De az összetételük is szimpatikus. S alapvetően a maglisztekből nem is kell olyan sok, tapasztalataim szerint.


Egyébként a gluténmentes kenyér szerintem egészségesebb, igen, de a rizzsel sincs bajom, mégsem gondolom, hogy jó lenne fogyáshoz... A szénhidrátdús ételek inkább a tömegnövelést segítik, ez van, persze mennyiség kérdése a dolog.

2014. ápr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!