Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van olyan piskóta recept,...

Van olyan piskóta recept, amihez nem kell habverő és mégis piskótának nevezhető a végeredmény?

Figyelt kérdés
Ma szülinapi tortát sütök (holnapra), de mivel most költöztem a lakásomba külföldön, nincs itt még habverőm! S.O.S.ügyes háziasszonyok és többiek!
2010. febr. 26. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A piskótához nagyon hasonló a végeredmény, csak kicsit puhább, esetleg zsiradékban gazdagabb: kakaólepény.

Egy receptet találtam, de többféleképp elkészíthető és elég a fakanál meg a tál hozzá.


Kakaós lepény


Hozzávalók:


25 dkg liszt

25 dkg cukor

4 dkg kakaó

5 dkg vaj

1/4 l tej

1 tojás

1 cs. sütőpor

csipet só


A tojást a puha vajjal habosra keverjük, majd hozzáadjuk a cukrot, a kakaót és a tej felét, és ezt a masszát is alaposan elkeverjük. A lisztben elkeverjük a sütőport és a sót, úgy adjuk a kakaós masszához. A tésztát a tej másik felével higítjuk, majd kivajazott+zsemlemorzsázott tepsiben, 180 fokra előmelegített sütőben 30-40 percig sütjük.

Még melegen deszkára borítjuk, felvágjuk, porcukorral meghintjük.


Jó étvágyat!

2010. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még eszembe jutott, hogy a bögrés sütik is helyettesíthetik a piskóta tésztáját:



http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__17..

2010. febr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tojássárgáját fakanállal is összelehet keverni,a fehérjét pedig villával felverni.Kisit lassú,de régen is így csinálták.
2010. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. közben megpróbáltam felverni kézzel, kézi habverőm legalább volt. Én is arra juttottam, hogy végülis régen is így csinálták, de 20 perc után meguntam, elég folyós volt, de elegem lett :D. De így is jó lett, csak elég lapos, de nekem pont ilyen kellett hogy sima felületű piskótával lefedhessem a tortám tetejét.

Köszi a segítséget!

2010. febr. 27. 03:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!