Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Üvegkerámia főzőlapon milyen...

Üvegkerámia főzőlapon milyen fokozaton főzzek pl levest, vagy rántott húst?

Figyelt kérdés

1-9 es fokozatok vannak "normál" teljesítményű, a 9-esen folyamatosan ég, az 1-esen percenként 1-2 másodpercre kapcsolja fel.


Írják, hogy 180 fokos olaj az ideális, de nem tudom hogyan állítsam be ezt a készülékemnél, a használati utasításban nincs leírva.


Most használjuk először, eddig gáz volt.


2014. máj. 10. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sajnos nem tudjuk neked így megmondani, mert minden főzőlapnak más a teljesítménye. Tehát pl. egy kisebb körnek lehet, hogy csak 600w, egy nagyobbnak pedig 1,5kw.


A fokozatok sem egyformán vannak elosztva, legalábbis az enyémen. Egy kisebb felületen nagyobb fokozat kell ugyanahhoz a hőfokhoz, egy nagyobbon alacsonyabb.

2014. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Főleg a technikája érdekelne. Most próbáltunk pl mirelit krumplit és húst sütni, és nem tudom mi rontottuk-e el vagy rossz minőségű volt (spar budget) de olyan íze lett mintha megégett, avas lenne az olaj, tehát másképp melegít, valószínűleg azonnal elégette az olajat de finoman egyenletesen és az égett olaj szaga, íze ment bele a kajába?


Gyakran csinálok brassóit, gyros hússzeleteket, pirított hagymát,paradicsomot, ezeknek megvolt gázon a technikám, h amikor túl forró, akkor kicsit megemelgetem, megrázom... Itt egészen más, ha megemelem már alig kap hőt, stb. Szerintem talán nincs is akkora hőteljesítménye mint a gáznak, hiába mondják, vagy nem tudom. Mi legalábbis nem értjük miért lett avas,égett íze a kajának amikor kívülről gyönyörű, ropogós, szép lett.

2014. máj. 10. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:
levest forrásig 9-esen aztán vissza 7-8-ra, rántott husi meg ilyen olajos dolgok nekem a 7-esen válakt be, ott nem ég el az olaj, de igaza van az előző hozzászólónak teljesítmény függő. A puding próbája az evés! ha tudod, hogy most melyik fokozaton csináltad, amitől nem lett jó az étel, legközelebb próbáld másikon. De mondom nálam a 7-es az igazi, ki kell kíséreltezni
2014. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a kívánt 180 fok beállítása:

1) indukciós főzőlapon van erre lehetőség>a hőfok szerinti beállítás- típustól függően változó léptékek(Celsius fokban


2) legalább +300 °C-ig kalibrált digitális hőmérő, húshőmérő segítségével

Persze mérés előtt célszerű kissé megkeverni a forrósodó zsírt, olajat- majd ennek megfelelő fokozatot választunk

mirelit termékeknél a nagy hőveszteség elkerülése érdekében célszerűbb sütés előtt szoba- hőmérsékletűre felengedni (mikró , olvasztó , vagy más módszerrel)

2020. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!