Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Még nem nagyon tudok főzni,...

Még nem nagyon tudok főzni, meg nincs aki segítsen, de hogyan kell elkészíteni a krumpli levest, amibe ha elkészült tejfölt kell rakni?

Figyelt kérdés

Mert anyukám úgy csinálja, és azt szeretem.

Csak ne mondjátok h kérdezzem tőle,mert akkor már megtettem volna.


2008. júl. 28. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyik kedvenc levesem :)

1. felvágsz 1 kisebb fej hagymát apróra, és olajban egy picit megpirítod vagy párolod egy kis ételízesítővel

2. felvágod a krumplit kockákra (ha kisebb, hamarabb megfő

3. hozzáöntöd a hagymához, és felöntöd vízzel

(az edény negyede,v. harmada legyen krumpli, többi része víz ) na, ez értelmes... :)

4. teszel bele 1-2 babárlevelet, pici borsot, sót ízlés szerint, 1 kis csipet cukrot

5. ha már majdnem megfőtt (15-20 perc, forrás után), belekevered a tejfölt(minél többet) és még azzal is főzöd kb. 5 percig.

6. én szoktam beletenni 1-2 evőkanál almaecetet, mert savanyúan szeretjük + 1 teáskanál citromlevet

7. konzerv gombát is szoktam bele tenni, mert a párom úgy imádja :)

8. egy kevés szárított tárkony is tökéletesen illik az ízvilágához :)

akár így csinálod, akár nem, írd meg, hogy hogy sikerült ! :)

2008. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Csatlakozom az előttemszólóhoz, annyi különbséggel, hogy én ecetet, citromot, cukrot nem rakok bele, helyette kolbászkarikákat, vagy valami füstöltet, és az elején, mielőtt felöntöd vízzel, pici lisztet, meg pirospaprikát teszek bele. Mi így szeretjük!

2008. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kockára vágod a krumplit és sós vízben megfőzöd (a krumplit főzés után már nem tudod sózni és ne is hagyd félbe a főzését!). Csinálj egy hagymás, paprikás rántást és főzd még így egy tíz percig lassú tűzön. Hogy jobb íze legyen, főzhetsz bele leveszöldséget is és a krumpli főzővizébe só helyett tehetsz ételízesítőt, vagy leveskockát. Tálaláskor egy kanál tejfölt tegyél minden tányérhoz.
2008. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!