Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyalult tökből mit lehet még...

Gyalult tökből mit lehet még csinálni főzeléken kívül?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy csomót, de már csináltam egy nagyadag főzeléket felőle, és nem akarok még egyszer a héten, viszont kidobni sem szeretném. Ötletek?

2014. máj. 13. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Le lehet fagyasztani :)

Mást nem, ha már le van gyalulva.

2014. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Tökös tocsni: a burgonya helyett tököt használj.

2014. máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
De,lehet.Vegetával lesózod,majd kifacsarod a levét nagyjából.A maradékot egy csokor petrezselyemzölddel, egy kis pohár tejföllel és 2 tojással,meg egy kevés zsemlemorzsával keverd össze,vedd kétfelé. Egy kisebb tepsibe belesimítod az egyik felét,(párolj egy kevés rizst,víz helyett a tök levével felöntve,ill.ha kell még hozzá egy kis víz,azt tegyél hozzá)párolt rizs, rá vmilyen maradék húsféle vagy pörköltféle-esetleg sült bacon vagy bármi tetszés szerint-én hús nélkül készítem,reszelt főtt tojás és reszelt füstölt sajt jön rá,majd a tök másik fele.Kb 25 perc alatt megsül,és nagyon finom.
2014. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fasírtot is csinálhatsz belőle, ugyanúgy, áztatott zsemlével, hagymával... stb fűszerekkel. prézlibe forgatva, bő zsiradékban pirosra sütni, kapros tejföllel, rizzsel nagyon finom.
2014. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket
2014. máj. 14. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!