Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A főzelékekben, rántott...

A főzelékekben, rántott zöldségekben mennyi vitamin van? Mi az ami hő hatására elpusztul és mi az ami benne marad?

Figyelt kérdés
Minden főzeléket alaposan megfőzök, nem szeretem ha ropog a fogam alatt. Így van ez a rántott karfiol, tök, répa, gomba stb. készítésénél is. Mennyire marad meg a vitamin ezekben az ételekben?
2014. máj. 19. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

kevés marad benne, az biztos, de a semminél több.

Kiszámolni viszont szerintem senki sem tudja, mert nem rendelkezik olyan eszközökkel, amivel a vitamintartalom mérhető lenne.

Marad a józan paraszti ész, minél előbb és minél kevésbé főzzük agyon a zöldségféléket, annál több vitamin marad bennük.

2014. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne! Ha vitamin nem is, ásványi anyag, meg rost marad benne bőven. Ha sütés helyett párolod a dolgokat, az pedig még kíméletetesebb!
2014. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A ma emberének, amikor világunk ennyire szennyezett- ha mindent nyersen ennénk, akkor se kapnánk meg a megfelelő vitamin és táplálék mennyiségünket. Annál is inkább, mert a növények vitamin és ásványi anyag tartalma jelentősen lecsökkent pl. az ötven évvel ezelőttihez képest is. Az algák teljes értékű tápanyagnak minősülnek még a WHO szerint is, élő, szerves anyagot veszel be, nem szervetlen vegyi anyagokat. Van többféle alga, a legjobbak a többkomponensűek, és amiben asztaszantin is van, mert ez a világon a legerősebb antioxidáns a tud. mai állása szerint. 60 x erősebb, mint a C vitamin, 550 x erősebb, mint az E vitamin. 4 gramm alga = 1 kg biozöldség elfogyasztásával!
2015. nov. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!