Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 27 hetes kismama vagyok és...

27 hetes kismama vagyok és elég határeset lett a cukorterhelés eredményem. Az orvos diétát kért. Szeretnék meggylekvárt főzni, hogyan?

Figyelt kérdés
Cukor nélkül szeretném megfőzni vagy pedig xilittel (most ezt használok cukor helyett) illetve nem tudom, hogy kell e bele a Dr. Oetker 2:1ben dzsemfix
2014. jún. 26. 19:35
 1/1 anonim válasza:

Írok egy receptet neked, de én is csak olvastam, még nem csináltam meg.

Hozzávalók: 1 kg magozott meggy

50-60 dkg nádcukor

A meggyet turmixold össze, keverd bele a nádcukrot és lassú tűzön főzzd állandó keverés mellett. Forrástól számítva még 4-5 percet főzzd, majd rögtön tedd a befőttes üvegbe, amit azonnal le kell zárni, majd fordítsd fejre az üveget kb öt percre és kész.

Remélem jó lesz. Én sárgabarack lekvárt főztem (életemben először), de nem cukorral hanem "update1" édesítőszerrel. Először celofánnal zártam le, majd a celofánra tettem késhegynyi nátrium-benzoát tartósítót és azután rátekertem az üveg kupakját, majd fejre állítottam az üveget. Így teljesen cukor,-és tartósító mentes a lekvár. Már megkóstoltam, és nagyon finom lett. Kicsit folyósabb lett mint a bolti (a cukor elhagyása miatt), de kenyérre, palacsintára tökéletes. Vannak akik azt mondják hogy nem fog elállni sokáig, mások szerint később is jó lesz. Én az utóbbit fogadom el.

Szóval, jó lekvárfőzést.

2014. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!