Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak maraék zöldséges...

Mit csináljak maraék zöldséges rizsböl?

Figyelt kérdés

Maradt valamennyi zöldséges (sárgarépa, zöldborsó, kukorica) párolt rizs, ami egy evésre már nem elég, kidobni meg sok.


Milyen ötletetek lenne a hasznosításra, lehetöleg kipróbált recepteket szeretnék. Lehet húsos és húsmentes is, egyik sem gond.


Elöre köszönöm mindenkinek, aki válaszol.



2014. júl. 7. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
tegyél bele egy tojást,virslit és egy kis zsemlemorzsát. Készítsd el fasírtnak, és süsd ki.
2014. júl. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én rizsgombócot csinálnék belőle... hm hogy megkívántam most
2014. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
törj rá 2 tojást keverd össze finoman, só, bors és tedd a sütőbe süsd össze, egyél hozzá grill virslit vagy valamilyen salit :)
2014. júl. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor csinálok belőle majonézes rizssalátát.

vágok még hozzá csemegeuborkát, ha van piroshúsú paprikát is, maradék sültet, vagy éppen virslikockákat.Hús nélkül is tökéletes, esetleg főtt tojás is mehet bele szaporításképpen.

jól behűtve nagyon finom.

2014. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ilyenfajta maradékokból készítem:


Mindent-bele-rakott:

Jénai (vagy tepsi) alját egy kicsit kizsírozod, kikened teljföllel, a maradék rizst (ez esetben) beleborítod, a tetejére ami van maradék pörkölt, vagy valami darálthús, vagy 1-2 virslit karikára szelve, esetleg 1-2 főtt tojást karikára szelve, azt rá, amikor volt hordós aprókáposztám, vagy dinsztelt káposzta-maradék, vagy 1-2 csemege uborka rászelve...

a tetejére ismét tejföl + reszelt sajt, be a sütőbe összesütni.

Próbáld meg, akármilyen maradékokat így összerakva, egy új fajta kaja, egy nap kipipálva vele!

2014. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, sokat segítettetek.


16:04-es: mi az a rizsgombóc, tudsz egy linket vagy receptet hozzá?

2014. júl. 7. 19:00
 7/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy elöásom ezt a régebbi kérdést, de ha valaki ismeri az emitett rizsgomoc receptjét, legyen szíves beírni. Köszi elöre is.
2014. szept. 1. 19:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam maradék rizsből sajtos rizsgombócot csinálni. Semmi különös, reszeltsajttal és egy tojással, kis borsssal összegyúrom, ha nagyon laza egy kis lisztet is teszek bele. Gombócokat(nem túl nagyokat, olyan nagyobb diónyikat ) csinálok és bepanírozom. Forró zsiradékban kisütöm, papírtörlőre szedem.Zöldséges rizsből is finom, sőt volt már, hogy egy kis kecsapot tettem bele.

Tartárral vagy kecsappal fogyasztjuk.

Szerintem egyszerű és finom.

2014. szept. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!