Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Romlott a leves ha felfőzéskor...

Romlott a leves ha felfőzéskor habzik?

Figyelt kérdés

Gulyáslevest csinált mamám még tegnap délelőtt. Elég sokat, hogy több napig legyen kaja. Mikor ebédelni akartam ma, feltűnt, hogy a leves nem nagyon nevezhető hidegnek, meg szinte semmi, ami a hűtőben van. Reggel a kígyóuborkát is ki kellett dobni, mert romlott volt, és az se volt hideg.

A levesnek kissé savanykás utóíze volt, megkóstoltattam mamámmal, ő nem érezte. Most meg felfőzi, hogy ne romoljon meg, de nagyon habzik. Nem igazán tudja, hogy most van-e baja a levesnek vagy nincs, mert ő az ízén nem érzi, hogy rossz lenne, de az, hogy habzik nem jó jel.

Szerintetek?



2014. júl. 8. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki. A gulyásleves magas fehérje tartalma (hús) miatt kiváló táptalaja a baktériumoknak.
2014. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha savanykás, és habzik, akkor bizony kuka. Azaz kutya. Ha van.
2014. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kutya van, de nem kap romlott kaját, még az kell, hogy megbetegedjen.
2014. júl. 8. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a múltkor én is így jártam, a tészta miatt gondolom nagyon hamar megromlott (igaz akkor is kánikula volt ) de ekkor talán még a hűtő sem elég. nekem is habzott és savanykás volt.

ki kellett önteni, semmiképp nem ettük volna meg.

És tényleg a kutyidnak se add oda a romlott kaját.

2014. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zolidobos ***** válasza:

Nagyobb tömegben lassan hűl ki, bizony könnyen megbuggyan.

Amúgy a kutyára veszélytelen, ha elfogadja. Az én rotim elég jól él, de bevállalná.)

2014. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kutya nem betegedik meg a romlott kajától (persze nem a mindenféle allergiás chiwawára gondolok). Még szalmonellás sem lehet...

De te tudod.

2#

2014. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Viszont sem a hagyma, sem a fűszerek nem tesznek jót a kutyának.


Leveseket, főzelékeket vízfürdőben viszonylag gyorsan ki lehet hűteni.

2014. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kutya nemlesz tőlle beteg
2022. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!