Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen levest fözzek?

Milyen levest fözzek?

Figyelt kérdés

Valami egyszerübb levesötletet keresek,(amihez nem kell különleges hozzávaló), lehetöleg nem húsos (vagy csak kevés van benne).

Ami bonyolítja a helyzetet, hogy a család egy része marha-sztroganoffot eszik párolt rizssel és sült krumplival (ezért a rizs, gomba kiesik), a másik része meg káposztás tésztát (ezért a káposztafélék sem illenek hozzá)


Minden segítséget köszönök, nekem jelenleg teljesen üres a fejem, semmi ötletem sincs.


2014. júl. 9. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami kremleves? Vagy estleg paradicsomleves :)
2014. júl. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kremleveshez mit szolnal?

Pl. Brokkolikremleves egy kis reszelt sajttal

Spargakremleves

Francia hagymaleves

Fuszeres paradicsomleves mozzarellaval (jujj nagyon finom!)

Karfiolkremleves

Bogyos gyumolcskremleves egy gomboc fagyival vagy hazi tejszinhabbal

2014. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem pedig főzz valami krémlevest.
2014. júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, tényleg valamelyik krémleves lesz a nyerö.
2014. júl. 9. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Kaporlevest.

Rántás, felengedés, egy kis sárgarépa és kockázott burgonya [ízlés szerint egyéb zöldségek], és nagyon apró kockákra vágott bacon. Ezt kell felrottyantani és 10-15 percig gyenge tűzön főzni. Aztán sok friss kaprot egy csokor snidlinggel apróra metélni és ízlés szerint még sózni borsozni, és éppen addig főzni (néhány percig), hogy a zöldfűszerek megpuhuljanak [de ne főjjenek szét, és az összes aroma se távozzon el a gőzzel].

Ízlés szerint tejföllel, vagy balzsamecettel tálalom és egy szál zsenge kaporlevéllel díszítem.

2014. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!