Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell csinálni a Forralt...

Hogy kell csinálni a Forralt bort úgy, hogy finom legyen?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy suoktam csinálni, hogy 1/2 lter vizet felforralok beleteszek egy teafiltert, majd rövid áztatás után, kiveszem a filtert és hozzáöntök 1/2 liter fehérbort. Beleteszek 5 púpos evőkanál cukrot egy teáskanál szegfűszeget egy egész fahéjat, kevéske citromlevet, felforralom és leszűrve forrón fogyasztható.
2010. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
veszel bort és fahéjjat, és tetszésre teszel bele.. én sokkal szeretem! és megkavarod.. szilveszterkor nem volt kanál, ezért késsel kavartam meg:))
2010. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
veszel egy üveg olcsó szutyok bort, bevágod egy fazékba, egész szegfűszeget dobsz bele fél zacsival, meg egész fahéjat, meg 2 evőkanál cukrot, összeforralod és kész is van.
2010. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy üveg (7,5dl) félédes vagy félszáraz borhoz hozzáöntesz 7,5 deci vizet. Magyarul fele víz, fele bor. Beleraksz 6-7 szegfűborsot, 8-9 szegfűszeget, 1 tk. őrölt fahéjat, 1 fahéjrudat, egy burbon vaníliarudat (ha ez nincs jó a burbon vaniliáscukor is /ez esetben 2 csomag kell/) 5 púpos evőkanál cukrot, egy teafiltert, 1 narancsot karikára vágva. Ezt az egészet felforralod, leszűröd, és forrón fogyasztod. Én szoktam még hozzá tenni néha almakockákat is mert isteni megenni belőle. Én mindig így csinálom, mindenki imádja a boromat :)
2010. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: ja, és ügyelj arra, hogy a vaníliarudat éles késsel hosszában vágd fel, és kapard ki belőle a magokat
2010. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lehet kapni bármilyen élelmiszerüzletben forralt bor fűszerkeveréket én mindig ezt használom és nekem bevált. Receptet is találsz rajta kb úgy csinálom, de úgy fűszerezheted, ahogy neked tetszik én közben kóstolgatom.
2010. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!