Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a három kedvenc hús és...

Mi a három kedvenc hús és tészta étel, ami gyakran kerül asztalra?

Figyelt kérdés
nálunk rántott csirkemell , mindegy mivel, sült disznócomb rizzsel, és tarhonyás hús, tészták, mákosguba, nudli és palacsinta
2010. jan. 12. 12:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok.


Szóval a válasz a kérdésedre: Visszafelé kezdtünk el gondolkodni, azaz a vacsoránál kezdtük. Előtte ettünk 8-kor is, 9-kor is.. és mindent. Két éve viszont 6-kor eszünk utoljára (utána max. alma vagy joghurt). Nincs is itthon semmi nassi, csak gyümölcs. Eleinte nagyon fura és nehéz, de meg lehet szokni.


A vacsink többnyire sült vagy grillezett hús (hal, sertés, csirke, pulyka, marha, szóval minden!) és vagy saláta vagy párolt zöldség. Ezeket füszerekkel nagyon finomra el lehet készíteni, szóval a krumpli és a tészta már nem hiányzik. Rizst szoktam azért csinálni.


Az ebéd lehet "nehezebb" is, pld. bableves, vagy bármilyen főzelék, fasírttal, virslivel, vagy előző napról maradt sülttel, de rakott kel, rakott zöldbab, és szójával készült ételek is gyakoriak. Ja, és a lencse is gyakori étel nálunk, többféle elkészítési módja van, nemcsak a leves vagy a főzelék.


A reggeli általában teljes kiőrlésű kenyér sajt, sonka, vaj, lekvár, virsli, túró, és ezek keveréke, valamint müzli tejjel, vagy zabkorpa.


Ha közte megéhezünk, akkor egy-egy kocka étcsoki, vagy egy fagyi azért belefér, de szoktam csinálni gyümölcssalátát is, nem nagy ügy, 3-4 féle gyümit apróra vágok, összekeverem és be a hűtőbe.


Szóval hát nálunk ez lett a jó kis hazai magyarosok helyett.. De azért ha vendégségbe megyünk, természetesen eszünk egy tányérral, szóval nem vagyunk fanatikusok. Sőt, kb. félévente azért csinálok én is egy jó kis magyarost.. amit az első hozzászólásomban írtam. :)

2010. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Csirkemmel minden mennyiségbe.
2010. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Brassói, tarhonyás hús, gyros :)

Mákos tészta, grízes tészta, pogácsa.

2010. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Marha pöri,spagetti,palacsinta,csirke mell bárhogy,chilis baba
2020. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

húsétel: tejfölben pácolt csirkemell, csirkecomb mustáros mártásban, szezámmagos csirke

tésztaétel: kínai tészta, bolognai spagetti, carbonara

2021. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!