Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettünk egy Hauser BM665ös...

Vettünk egy Hauser BM665ös kenyérsütő gépet. Tudtok jól bevált kenyérrecepteket kenyérsütőgéphez? Avagy tippeket, zöldfülű vagyok még. Írjatok egyet kettőt kérlek.

Figyelt kérdés
az én kenyerem általában nyers belül
2010. jan. 12. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Már nagyon régen sütöttem kenyeret, elfelejtettem a recepteket, de arra még emlékszem, hogy kell a tésztájához adni egy késhegynyi citromsavat.
2010. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 663-asom van. Nekünk az alábbi recept vált be:

4,5 dl víz

60 dk félfogós buzaliszt

1 mérő só

1 kávéskanál cukor

1 mokkáskanál citromsav

2 púpozott evőkanál burgonyapehely

1 csomag szárított élesztő

2-es programon sütöm 3,5 óra

Amikor elkezd dagasztani,akkor pár perc után ránézek,ha nem elég síma,akkor öntök hozzá kb.1 evőkanál vizet.


Ha megsült,a tálat kimosom,és a következő használatig annyi étolajat öntök bele,hogy a forgórészt ellepje.

Amikor újra sütöm a kenyeret,ezt az olajat kiöntöm.Ennyi zsiradék elég bele.

Ha sütéskor zörög a gép,akkor sütés előtt a tálat fejrefordítom,és a forgórészre pár csepp varrógépolajat öntök.Étolaj nem jó,mert attól beragad a forgórésze.

Azért maradt nyers a belseje,mert a liszt nem jó,vagy sok olajos mag ,sajt stb.van benne.

Írd be a Googl-ba,hogy Kenyérsütés géppel.Ott nagyon sok receptet és főleg hasznos tanácsokat találsz.

Jó sütést kívánok.

2010. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül:

[link]

2010. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi kommenteket :)
2010. jan. 14. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!