Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Malacos tortát készítenék, a...

Malacos tortát készítenék, a malacokkal lenne gondom, ötletek?

Figyelt kérdés

Na szóval. Egy ilyen tortát szeretnék készíteni:

[link]


1. kérdés: mivel lehet az oldalán a kit-kat csokit helyettesíteni, ami nem kerülne olyan sokba? Gondoltam babapiskótára, de valahogy nem illik a koncepcióba a fehér színével... ha beáztatom tejbe, és kakaóba forgatnám?


2. kérdés: ennyi malachoz hány gramm marcipánt kellene vegyek? Csináltam már házi fondantot, de az bőven elég volt egy nagy torta bevonásához, kevesebb mennyiséget nem igen tudnék készíteni... ha natur marcipánmasszát veszek, mivel tudnám szépen rózsaszínre színezni? Vagy hol tudok színes marcipánt venni emberi áron? (Pécs és környéke)


Az a legnagyobb baj, hogy nem lesz rá sok időm, mert 1-2 óra körül érünk haza nyaralásból, és estére kell. A tortát anyám megsüti, nekem "csak" a dekorálást kellene összehoznom...


2014. aug. 12. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos itt pont a kitkat miatt olyan mutatós, mert így olyan mint egy dézsa. Esetleg süss vékony piskótát (vagy inkább mézes tésztát, az keményebb) és vágd 1 centis rudakra, majd forgasd bele csokimázba. Esetleg nézz kitkat utánzatot a Lidl-ben vagy a Pennyben szokott lenni ilyen kakaós piskóta szelet valamilyen krémmel töltve és több van egy csomagban, azt is rudakra lehetne vágni, ilyen:

[link]

2014. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni ostyarudacskákat is, amit a fagyikba szoktak beleszúrni, azt hiszem holipninek hívják.Cukiban biztos kapsz, és szerintem rózsaszín marcipánt is.

De, ha magad csinálsz fondantot, azt egy nagyon kevés feloldott boleroporral is megszínezheted rózsaszínre, de tényleg nagyon picivel, mert erősen fog.

2014. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a bolerós ötletet :)


Azért nem akarok cukiban venni, mert ott a legdrágább :(


most arra gondoltam, hogy a babapiskótát belemártom fejjel lefelé olvasztott csokiba, hagyom, hogy végigfolyjon az oldalán, és olyan lesz, mintha kifröcsögne a sár :)


Nézek majd ilyen rolettit, de az is 1200.- egy doboz, egy kollegám pont a múltkor vett :/

2014. aug. 12. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Én rolettivel próbálkoznék, azt viszonylag olcsón lehet vásárolni. Olcsóbb, hasonló kinézetű csokit inkább nem használnék, mert az ilyen utánzatok ritkán készülnek rendes csokiból.

Színes marcipánt szerintem Szamost minden nagyobb boltban lehet kapni, 1 csomganyi elég hozzá szerintem.

2014. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
5 KitKat azért nem olyan kur.va drága.
2015. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!