Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit együnk 3 napig a nyaralóban?

Mit együnk 3 napig a nyaralóban?

Figyelt kérdés
Sehol egy bolt a közelben, és kivinni sem szeretnénk túl nehéz dolgokat... Tudnátok ötleteket, ami könnyen gyorsan elkészíthető kaja 3 napra? tésztára gondoltam, meg a knorros vagy milyen császármorzsára eddig... reggeli ötletek is jöhetnek

2014. aug. 13. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi pont most jöttünk haza, egy hétre mentünk és ott sem nagyon volt bolt.

Mi is tésztákat vittünk, meg rizst, meg knorr, maggi porokat, amik ilyen tésztaszósz alapok.

reggelire kenyeret vittünk, meg lekvárt, mert a lekvár nehezebben romlik meg, mint mondjuk a májkrém.

meg vittünk zabpelyhet, mert nem olyan nehéz egy zacskóval és elég laktató étel, sokáig nem éhezik meg tőle az ember.

2014. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

jöhet még

2014. aug. 13. 11:31
 3/9 anonim válasza:
100%
Vihetnétek előző este megfőzött ebédet. Így megvan egy napi kaja (vacsira is megfelel), reggelire Győri Jóreggelt keksz joghurttal. Másnapra mondjuk valami konzerv, kukorica, bab vagy borsó, ezeket általában nem kell megfőzni, mellé tasakos rizs. Sült krumpli ketchuppal, cukkinival, bármivel. Tészta is jó ötlet, sajtos szósszal, nyami. Vagy zacskós tészta, zacskós leves, lehet kapni ilyen kész pulykafasírtokat is, csak olajban kell megmelegíteni. :D Némi gyümit is vigyetek, azokból is ki lehet hozni valami salátát, vacsira (én mangót, kivit, banánt, narancsot keverek, engem jól eltelít).
2014. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hűtő van? Mert pár szem tojást is vihetnétek reggelire rántottának. Meg egy kevés füstölt szalonnát is lehet vinni, mert az nem is romlik meg, és lehet a rántotta alá szelni, vagy ham&eggs-et sütni, de akár este szabad tűzön is süthettek szalonnát. Valamint csomagolt szeletelt kenyeret érdemes venni ilyen esetre, tovább eláll.
2014. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom hűtő egy nyaralóban is van. egy jó hűtőtáskában levihetsz bármilyen előre jól lefagyasztott, panírozott húst, sajtot, májat, zöldségeket, de bármilyen pörköltfélét/zöldséges tokányt is.

Ezekhez csak a kerítést kell megfőznöd frissen, ami lehet rizs, száraztészta, krumpli.

Ha viszel friss zöldféléket is, (paprika, paradicsom, uborka) vagy kész kovászos uborka, nem lehet gond a saláta sem.

Egyszer bográcsozni is lehet, ha van rá lehetőség (ehhez viszed az alapanyagot ) vagy "csak " éppen szabadtűznél szalonnát, esetleg saslikot sütni nyárson.

Ezernyi lehetőség van, csak okosan ki kell használni a 3 napot.

Naponta egyszer kell főtt kajával jóllakni, a többit lehet úgy mint máskor.

Müzlik, joghurtok, vaj, méz, lekvár, tartós virsli (bár nem a legjobb ) szárazáru, (ezek finomak )tartóstej,- szóval három nap nem világ.ha nagyon kenyeresek vagytok, akkor az utolsó boltnál meg kell venni a 3 napi adagot frissen.

2014. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
menjetek étterembe...
2014. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Mi 5 napig voltunk, nálunk se volt bolt a közelben, így ezeket vittem.

Első napra sütöttem le egy nagy adag sült húst, mellé kovászos uborka és kenyér.

2-3. napra főztem ki fél kg riszt hozzá egy doboz zöldborsót kevertem és 3-4 zöldséges tonhal konzervvel kevertem össze, még vacsorázni is tudtunk belőle és laktató.

2-3 zacskós leves, nem vmi huu de egészségesek, de pár napo kibírható.

Tésztát kifőzöl, mehet rá sajt+tejföl vagy túró+cukor vagy mák vagy lekvár.

Üveges lecsó és 3 db tojás meg is van a lecsó. Ezek ebédre és még vacsorára is kiszolgálnak titeket.


Reggelire zabpehely hozzá 1 liter tej, meg lehet csinálni kásának és hozzá egy kanál lekvár, finom, egészséges, laktató.

Májkrémes kenyér paprikával. Száraz szalámik, kolbász, sajt.

Tartós kenyeret érdemes venni.

Győri keksz, ropi, puffasztott rizs joghurttal stb.

2014. aug. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem készétel-konzerveket. Csak fel kell bontani és megenni.

(Persze az ízlésetektől függ, én éppenséggel szeretem az ilyeneket, főzni viszont nem igazán szoktam.)


Illetve ha készítenél valamit, akkor a tészta az tényleg jó ötlet, vagy pedig rizs, és hozzá készen kapható lecsókonzerv, mi mostanában gyakran eszünk ilyet.

2014. aug. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :) ebből már igazán tudok válogatni, nem lesz gond:))
2014. aug. 15. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!