Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéskaraj helyett használhat...

Sertéskaraj helyett használhatok csibemellet?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt az ételt szeretném elkészíteni,de otthon csak csibemell van,abból meg egy fagyasztóval.Tudom,hogy szárazabb lesz,de azért még finom úgy is,nem?



2014. aug. 13. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Gombamártás jó csirkével is persze, és nem lesz száraz, ha jól sütöd.

Viszont a fenti receptben a margarint cseréld ki vajra, vagy itt egy másik gombamártás recept:

Hozzávalók:

* 200 g szeletelt gomba

* 2 evõkanál vaj

* 1 evõkanál citromlé

* só

* bors

* 2 evõkanál liszt

* 2,5 dl húsleves/alaplé

* 1,25 dl tejszín

* 1 szál póréhagyma

* 1 evõkanál apróra vágott petrezselyem

Elkészítés:

A gombát a vajon 1-2 percig pirítjuk, szûrõn lecsepegtetjük, összekeverjük a citromlével,

sóval, borsal. A zsíradékot, amiben a gomba sült összekeverjük a liszttel és hozzáöntjük

a húslevest, a tejszínt és sûrû mártássá fõzzük. 5 percig forraljuk benne a gombát és az

apróra vágott póréhagymát. Végül hozzáadjuk a petrezselyemzöldet.

(sajnos a forrás nincs meg, nem tudom, honnan csórtam.)

2014. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. aug. 13. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

# 1 - Hát ezt tényleg csórtad, mert simán nem lenne ilyen bonyolult.

A hagymát kezded pirítani majd a gombát belerakod és 2 percet pirítod együt. Ekkor jön a liszt azzal is piritod még 1-2 percet és felöntd a húslevessel. Bele jönnek az izesítök a végén a tejszin, és ezt befözöd a kívánt sürüségre.

2014. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

"Hát ezt tényleg csórtad, mert simán nem lenne ilyen bonyolult."

Igen, be is vallottam, hogy nem a saját szellemi termékem. És szoktam én is egyszerűsíteni a fenti receptet, de hozzáteszem, hogy ha ragaszkodok az eredeti bonyolultsághoz, akkor egy kicsit jobb lesz. De hogy ezért még le is pontoztál? Ez egy bevált, tök jó recept. Ha neked túl bonyolult, akkor ne csináld!

2014. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
egyébként hol a logikai összefüggés? egy egész picit bonyolultabb receptet csak lopni lehet, mert aki ide kommentel, az csak adott komplexitású recepteket írhat le, vagy mi a tök? fel tudom magamat húzni az ilyen hülye kommenteken. Legalább kipróbálnád, mielőtt lefikázod.
2014. aug. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
A mai rohanó világban nem az egyszerüsitésnek örül hanem felhúzza az orrát. Az az érzésem te szöke vagy.
2014. aug. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mai rohanó világunkban is lehet találni időt a főzésre, és nem MINDIG akar az ember egyszerűsíteni. Mint írtam, nyilván én is szoktam egyszerűsíteni néha (nem a rohanó világ miatt, hanem mert munka után nincs kedvem annyit főzni), de ha pl. hétvégente nekiállok egy kajának, akkor nem feltétlenül az egyszerűség az elsődleges cél. És nem az orromat húztam fel, hanem egy bunkó beszólásra reagáltam. A szexista megjegyzésed a szőke hajról mellé ment, férfi vagyok. És szerintem fejezzük be a téma offolását.
2014. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazad van férfiak is bele kerülnek a váltókorba, nem kell nekik felhúzni az orrukat.
2014. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!