Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túróstészta kérdés. Fél kiló...

Túróstészta kérdés. Fél kiló tészta,4 főre, mennyi tejfölt és mennyi túrót vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

Nagyon rég csináltam már, nem emlékszem, hogy mennyit kéne használnom. 400 g tejföl, 500 g túró van itthon. Vegyek még, vagy elég?


Ti mennyit használnátok? 4 főből 2 gyerkőc, 1 volnék én (normál étvágyú nő), 1 meg a párom (ha patkányt sütnék, abból is kérne repetát, szóval van étvágya :D).


2014. aug. 14. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tészta kevés szerintem. A túró, tejfel ok, sőt, még sok is.
2014. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi sosem keverjük be a tésztát a túróval, tejföllel. Kifőzöm a tésztát, és mindenki annyit vesz magának mindenből, amennyi az ízlésének megfelel. Én nagyon édesen szeretem a túrót bekeverni, de a tésztát megsózom kicsit, mikor rárakom. A férjem pirított szalonnával szereti, nem édesen. A lányom meg sima tésztát szeret enni.
2014. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is kirakni gondoltam, aztán mindenki, amennyit kíván, csak nem akarom, hogy aztán két merítés után elfogyjon a "lényeg" :)


Tészta az van még, tudok többet is főzni, csak igyekszem kikerülni a boltba menést. mert szakad az eső :)

2014. aug. 14. 12:30
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

A tészta sok. Ennyi főre 250-300 gramm tészta bőven elég. Repetával is maximum 350.

Tejföl, túró szerintem sok is, de ha jó szottyosan szeretitek, akkor jó lesz :)

2014. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

No, minden elég lett, sőt :)

Fél kg tésztát megcsináltam, pici maradt belőle, de magyar háziasszonyhoz híven bűntudatom lenne, ha nincs maradék :)

Gyerkőcök inkább tésztás túrót esznek ilyenkor tejföllel, szóval teljesen jól kijött a dolog, köszönöm a tippeket, válaszokat.

2014. aug. 14. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennyi tészta 4 főre sok, főleg ha ebből 2 gyerek. Mi 3an vagyunk, 1 gyerek, 1 nő, 1 férfi. Nem szoktam fél kiló tésztát főzni túrós tészta készítéskor meg egyébként se. 35-40dkg tészta bőven elég, de nem baj ha marad, max nem keverem mind el a túróval, van macska-kutya, nem veszik kárba. Mindig fél kiló túrót használok a 40dkg tésztához, még lehet 35dkg-hoz is, plusz 1 nagy dobozos tejföl. Ha marad egy kevés túrós tészta, megesszük vacsorára, tehát nem baj az se ha fél kiló tésztát főzöl ki. Mi jó túrósan-tejfölösen szeretjük (+sült kolozsvári/császár szalonnával és sütve tepsiben).
2014. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sokszor elfogy a fél kiló tészta, mi is hárman vagyunk...
2014. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem izlés kérdése,hogy ki hogy csinálja és milyen evők.Mi hárman vagyunk(2 felnőtt 1 6 éves gyerek).Normális mennyiséget eszünk,nem esszük degeszre magunkat.Én ha túrós csuszát csinálok,akkor azt 25 dkg tésztából,50 dkg túróból,kb. 1 nagy(330g) dobozos tejfölből csinálom,pesze zsalonát pirítok hozzá.Én összekeverem és sütőben rápirítok.

Ahány ház annyi féle elkészítési mód.

2014. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!