Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mik azok az alap receptek...

Mik azok az alap receptek amit minden kezdő háziasszonynak ismernie kell?

Figyelt kérdés

A párommal tervezzük az összeköltözést, és szeretnék már előre kicsit készülni, hogy miket tegyek elé az asztalra.


Sajnos nem ismerek sok receptet, és szeretnék párat összegyűjteni :) (anyukámnak is vannak, évek óta gyűjti őket, szeretném én is hasonló képen elkezdeni)


2014. aug. 26. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Kell egy jó szakácskönyv, amiben az alapok benne vannak, Pl Horváth Ilona könyve, és ezen kívül olyan ételek receptjei, amiket szerettek, modern dolgok is, tulajdonképpen mindent megtalálsz a neten, rengeteg recept van fent.
2014. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Panírozás, rántás, habarás, pörköltalap, ha ezeket tudod, egy csomó mindent el tudsz készíteni. :)


Tök jó fűszerkeverékeket lehet kapni, azt összekevered egy kis olajjal beleforgatod a húst, egy fél órát állni hagyod és isteni finom sült húst lehet belőle sütni :)


De amúgy tényleg a net tele van receptekkel, nekem a nosalty.hu jött be a legjobban.

2014. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
[link] nezd meg ezt!hazias,finom,egyszeru etelek,sutik stb
2014. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nosalytit szoktam nézni, igazából ilyenekre gondoltam, hogy pl húsleves, pörkölt, sültcsirkecomb.. tehát aminek a receptje pl. elérhető ott, és egy átlagos nőnek tudnia kell :)
2014. aug. 26. 15:47
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Levesek, főzelékek, rántott dolgok, sültek, tészták, ezek alapok, egy-kettőt megcsinálsz recept alapján, utána már magadtól fog menni, egy idő után jönnek majd a nehezebb dolgok, hamar bele fogsz jönni.
2014. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azok az ételek, amiket szerettek. Mert hiába állítom én, hogy a borsóleves alaprecept, ha ti nem eszitek, vagy mondaná nekem bárki, hogy a szójapörkölt az.

Meg jó, ha tisztában vagy az alapfogalmakkal, mi a rántás, párolás, habarás, blansírozás.

Ha félsz, hogy ügyetlenkedsz, akkor néhány hónapig legyen otthon néhány "zacskós kaja", ha épp az aktuális kísérlet ehetetlenre sikerülne :)

2014. aug. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Én a Jólkifőztem.hu-t ajánlom, valóban kezdőknek való (korábban a Főzniakarok oldal volt )részletes, alapos,

nagyon sok jó recepttel, fázisfotókkal, videókkal.

De egy jó kis alapszakácskönyv is kell egy konyhába, nem lehet mindig a géphez pattanni főzés közben.És egyben szórakoztat is, ha lapozgatod és ötletet is meríthetsz.

A Horváth Ilonát ajánlom én is. Nekem is ez volt az első szakácskönyvem, annak ellenére, hogy már az alapokat jól főztem, de még is sokmindenre megtanított az alapokon felül is.

2014. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Pörkölt, húsleves, palacsinta, borsófőzelék (szerintem ez a legegyszerűbb, de a főzelékek eléggé hasonlóak), rántott hús, krumplipüré, húsos tészta (bolognai vagy más, ahogy szeretitek), gulyás, nokedli, szilvás gombóc, fasírt. Persze ha amúgy hagyományos kajákat esztek.
2014. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
megadtam egy linket,es lepontoztak...mert segiteni akartam!hat ez nagyon jo!!!
2014. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Valóban szégyenletes ez a lepontozási akció.

Az ember szívvel-lélekkel segíteni szeretne, és mások

buta értékítéletének van kitéve.

Remélem a kérdezőnek más a véleménye...

2014. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!