Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mindig könnyen kitaláljátok...

Ti mindig könnyen kitaláljátok hogy mit főzzetek? A férjem sosem segít kitalálni és már minden ötletből kifogytam!

Figyelt kérdés
A te párod segít kitalálni vagy csak az enyém ilyen?
2014. aug. 29. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos kitalálni nekem sem segít, én agyalok folyamatosan, hogy mi legyen, hogy legyen. Aztán felvázolom a végre kitalált elképzeléseimet, és vagy rábólint, vagy egyszerűen azt mondja " azt most nem kívánom " vagy a leggyakoribb, hogy "nekem mindegy"... :)De azért mindig sikerül megegyezni, főleg, hogy a család többi tagja is elmondja (hétvégére ), hogy mi a az óhaj-sóhaj.

Szóval nem vagy egyedül :)

2014. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Az én párom meg is főzi...


Néha kell kicsit gondolkodnom, de nem nehéz. Megnézzük, mi van a hűtőben, amit már ideje megcsinálni, most pl. egy fél padlizsán volt és padlizsánkrémet készítettem (most nem volt rendes ebédünk, a padlizsánkrém is pici volt, mindig elteszek egy kicsit télire is :D).

A párommal főleg egyszerű, mert max. eszik rizst. Bármikor. Mindig tart otthon főtt rizst, amit percek alatt minimum édességgé konvertál, ami neki étel. Plusz szeret bográcsozni. Úgyhogy nekem könnyű. Ez kell is, mert nem teljesen ugyanúgy táplálkozunk, bár a legtöbb főételünk közös, csak ő rizzsel eszi, én pedig nem.


Az is könnyít, hogy rengeteg kedvencem van, amiket gyakran tudok enni, ráadásul variálhatók. Szinte kizárólag zöldségételeket eszünk főétkezésként (sok más opciónk nincs is), zöldség pedig oly sokféle van, általában keverjük is őket.

2014. aug. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Összeírod vasárnap, hogy mit készítesz a héten és bevásárolsz.

Amúgy egyszerű a dolog, fölmész a receptoldalakra és nézelődsz.

2014. aug. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En mindig heti menutervet keszitek. A kedvenc etelek valtakoznak ujdonsagokkal, amiket altalaban a NoSaltyrol lesek le. Mielott nekiallnek a tervnek, mindig megkerdezem, hogy van e valami kifejezett kivansag es azt beillesztem a tobbi koze.
2014. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én az éttermek/szállodák étlapjait szoktam neten nézni és onnét merítek ötletet
2014. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

5. akkor neked nem kell spórolni.

Egy átlag magyar azért ezt nem teheti meg.

A munkahelyemen az étlapon a legolcsóbb húsételben is csirkemell van.

Ezen felül hátszín, bélszín, szűz, fogas, karaj és fürj.

Nem épp megfizethető ételek az átlag számára.

2014. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hatos! Miért kell kötekedni? Szerintem jó ötlet, hogy étlapról merítsen ötletet valaki. Nem egy gundelt kell alapnak venni, elég a helyi olcsó vendéglő étlapja is. Azon meg nem homár, meg kobe marha szerepel...

Én pl szeretem a tlc csatorna főzős műsorait, sokszor ad ötletet. Sajnos a sült kagyló nem az én pénztárcámhoz van szabva, de az alap olaszos paradicsomos szósz, a brokkolis tészta, és a zöldbab nekem is belefér. Vagy itt is sokszor látok jó ötleteket.

2014. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Az enyém ki is találja ha olyan kedve van, és meg is főzi.


Mondjuk nekem hobbim a főzés, de ő is nagyon szereti csinálni, így kb. 40-60% arányban szoktunk főzni az én javamra.


Nekem nem tart sokáig kitalálni, egyszerűen szinte mindig van egy érzésem milyen ízre vágyok ma, sokszor kísérletezek magamtól, néha pedig csak beírom a keresőbe az adott alapanyagot, és amelyik kép megtetszik, azt elkészítem - általában változtatásokkal a saját ízlésemnek megfelelően.


Sokszor már amikor vásárolok tudom, hogy egy-egy alapanyagból mit fogok készíteni a héten.


De én tényleg nagyon-nagyon szeretek főzni, új dolgokat kipróbálni, gyakran van 3 fogásos menü nálunk.

2014. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

A lepontozáson kívül, talán a kérdező is reagálhatna, hogy mi a hasznos válasz az Ő számára.

Itt szinte bárki, bármit ír, saját tapasztalatából, a lepontozás a jutalma...

2014. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, nem 5 csillagos éttermek étlapját nézem! Sokszor főznek (nálunk legalábbis) paprikás krumplit, főzelékeket, májat, leveseket stb. ami belefér az anyagi keretünkbe.
2014. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!