Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az élesztőt le lehet fagyasztani?

Az élesztőt le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés

2014. aug. 17. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, de nem mindegyik fajta lesz utána ugyanolyan állagú, vagyis a kenyér megkel tőle, sőt, mintha még hatásosabb lenne, csak puha lesz az élesztő, szinte kenni lehet (a Penny-ben kapható ilyen, a márkásabbakat viszont lehet utána ugyanúgy vágni.)
2014. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, amennyiben a friss (kocka) élesztöe gondolsz.


Én sok éve szoktam, rendszeresen van a fagyasztóbal élesztö, így ha hirtelen kellene, nem kell külön ezért boltba menni.


Akkora adagokban fagyaszd le, ahogy használni akarod. Elötte vagy hütöben engedd ki, de tányéron, mert kiolvadva folyik, vagy pedig fagyosan is kezdheted felfuttatni, csak valamivel tovább tart. A felfuttatásnál nem habzik úgy, mint a megszokott, de ettöl függetlenül rendesen keleszt.

2014. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen én is szoktam, teljesen bevált. Nekem jobban bejött így, mint a tasakos porélesztő.
2014. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, semmi baja nem lesz. Én akkora adagokra osztom, amennyit egyszerre felhasználok, és folpackba csomagolva fagyasztom. Amikor kiveszek egy darabkát, rögtön abba a tálkába teszem, amiben majd elkeverem a folyadékkal, hamar kienged, és onnantól ugyanúgy használható, mint a friss.
2014. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én fagyasztottam már le, azt a márkás sárgacsomagolásút, és olyan lett, mint a tömlős sajt. Nem futott fel, meg sem kel a tészta. Azért próbáld ki, hátha.
2014. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokt:)
2014. aug. 17. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!