Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek 6 férfire egész...

Mit főzzek 6 férfire egész hétvégén?

Figyelt kérdés
Párom barátai nálunk töltik az egész hétvégét, tehát péntek estétől vasárnap délutánig. Elég jó étvágya van a bandának... Milyen kajákat főzzek, amik elég laktatóak, nem kell egész nap a konyhában állnom és nem túl drágák?
2014. szept. 24. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Miért nem főznek maguknak? Bográcsban megfő a gulyás, a pörkölt, a paprikás krumpli. Lehet nyárson szalonnát is sütni.


Ha te főzöl, akkor szerintem lehet rakott krumpli/kel, abban van hús is, zöldség is, jó sok tejföl, kelnél a rizs, szóval kiadós, nagyon finom, és aránylag olcsó.

2014. szept. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát tudod, ki főzne 6 felnőttre, sőt, én le is lépnék, hadd legyenek el magukban. Csak rakjanak rendet, mire hazaérek vasárnap. :D


Amúgy:

- bográcsban (vagy nagy fazékban) gulyás, pörköltek, lecsó

- grillezés

- sütögetés: szalonna, kolbász, nyársra ez-az

- tepsit telirakod fokhagymás oldalassal, mellé krumpli

- főzöl ki sok kiló tésztát, a ragut meg kitalálják


De felnőttek, megoldják! Tudod, ez nálunk úgy működik, hogy jó, összejönnek/megyünk a srácok/kal. Többnyire felváltva állnak a kajcsi mellett, mi lányok meg beszélgetünk, ilyesmi.

Annyi, hogy sütit szoktunk készíteni, még itthon.

2014. szept. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak tippnek. valóban jó ötlet egy "kondér" babgulyás, mellé pogácsa, vagy lángos.Töltöttkáposzta, töltöttpaprika,

Jó adag marhapörkölt nokedlivel,begyúrsz egy vajling fasírtot, sütsz belőle stefániát, az hidegkajának is jó, a többit hűtőben tartod és akkor sütöd gombócnak, amikor akarod/akarják.Tarja, vagy oldalas tepsiben sütve, akár csak fokhagymásan, de előre pácolva is nagyon finomat lehet kihozni. (ha kéred megírom az a nálunk nagyon kedvelt pácot )

Bácskai rizseshús, jó lecsósan is laktató, előre elkészíthető.

A húsok mellé köreteket már nem nagy cucc készíteni.

Ha van kedved, és jó recepted egyszer akár egy pizzavacsorát is készíthetsz.

Reggeli szerintem jó a pasiknak a hagyományos tojásrántotta, csak mindig mással felturbózva.

ha pecsenyéket sütsz, akkor zsírban süsd, hogy legyen jó fokhagymás zsír akár melegen tunkolni, akár hidegen zsíroskenyérnek, lilahagymával.

Legyen többféle savanyúság, saláta, puha kenyér és némi itóka is a fiúknak:)

Édességnek két tepsi gyümölcsös bögrés sütik ajánlok, gyorsan kész és három napig is friss marad.

2014. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket :)
2014. szept. 24. 18:59
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Sült csirkecomb, fűszerezed és beteszed a sütőbe és kész is kb. Köretnek meg rizs vagy valamilyen steak burgonya.
2014. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Gulyásleves, hurka kolbász, malacsült. Ezek elég egyszerűek, nem kell sok mindent csinálni velük. Mustár, kenyér, krumpli, párolt káposzta/alma/fokhagyma/hagyma. Aztán heló!
2014. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést, mintha én tettem volna fel! :)

Nagyon jó ötleteket kaptam én is!

Én amikor nyáron bográcsoztunk én egy kakaspörköltet csináltam mindenkinek (nők, férfiak, gyerekek), mellé főtt burgonyát, kenyeret, savanyút és mindenki imádta!

2014. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!