Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Káposztástésztát kelkáposztábó...

Káposztástésztát kelkáposztából érdemes?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen nem vagyok új a konyhában, de ezt valahogy nem tudom eldönteni :D

Maradt egy fél kelkáposztám, de az egyetlen káposztás étel amit most meg tudnék enni, az a káposztástészta.

Szerintetek mennyiben lesz más íze a dolognak?


2014. okt. 6. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Én úgy emlékszem anyám fejeskáposztából készítette.

De szerintem ha kelkáposztából csinálod se lesz semmi baja, legfeljebb nem édesen eszed.

2014. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, abból kell, ezért vacillálok rajta hogy így vajon ehető lenne-e a végeredmény :D

Kísérletezni szeretek, de ezt most így nem szeretném kidobni, ha nem jó.

2014. okt. 6. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Más íze lesz, de szerintem úgy se rossz.

Mi a kelkáposztából főzeléket szoktunk készíteni vagy zöldséglevesbe teszünk egész leveleket, de rántani is lehet :) S nyilván még van rengeteg lehetőség.

2014. okt. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem! A pirított kelkáposzta nem embernek való!
2014. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz jó. Csinálj főzeléket, vagy frankfurti levest belőle.
2014. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vékonyabb a levele, nem biztos, hogy jól bírná a pirítást.Maradék kelkáposzta például frankfurti levesnek nagyon jó.
2014. okt. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket és ismerem a klasszikus felhasználási módjait, de most egyiket sem enném meg szívesen.

Mindegy, eláll még egy-két napig, aztán ha nem, hát kiteszem :D

Fene hogy ilyen válogatós vagyok :D

2014. okt. 6. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
mi lenne ha felcsíkoznád és lefagyasztanád? Így nem kell kidobni legközelebb meg ha megkívánod, csak beledobod a forró levesbe.
2014. okt. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

A pirított kelkáposzta kimondottan finom, sokszor használom így is. Az íze természetesen nem ugyanolyan, de semmivel sem rosszabb.

A különbség kb olyan nagy, mint a fehér- és lilakáposztából készült párolt káposzta.

2014. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!