Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 5 évesem csokitortát kért...

5 évesem csokitortát kért szülinapjára. Tudnátok nekem olyan recepteket küldeni, ami nem túl gejl és viszonylag könnyen elkészíthető? Nem vagyok egy nagy cukrász.

Figyelt kérdés
2014. okt. 8. 09:54
 1/5 anonim válasza:
Az én 2 évesem is imádja a csokit, viszont nem akartam neki "csak" csokitortát csinálni. Kiegyeztem a lúdláb tortával, az csokoládés és tejszín, illetve még megy (vagyis kis gyümi is van legalább benne) :) Elkészítése egyszerű: sütni kell egy kakaós piskótát, a krémnél meg a csokoládést, tejszínt összeolvasztani, kihűlés után habosra verni, bele a meggy és lehet tölteni, díszíteni a tortát :) Neten sok recept van, hogy a pontos mennyiségeket lásd. Szerintem ez egyszerű, de finom torta :)
2014. okt. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mascarpone sajtba szoktam kevés vízzel étcsokit olvasztani, összekeverni, ez a krém. A piskóta a szokásos, 5 tojásos nálunk, tönkölylisztből. Amikor kész a piskóta, belül megtöltöm a krémmel, kívülről is rákenem a krémet és megszórom kevés kókuszreszelékkel. Plusz cukrot nemigen használunk, valami minimális van a piskótában, meg annyi, amennyi az étcsokiban van. A zsírmennyiség csökkenthető, ha mascarpone lightot használsz hozzá, de persze, azért még így is zsíros lesz picit. De ez nem érződik, nagyon finom krém, akár önmagában is ehető.
2014. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bounty torta! Nagyon finom. Kókuszos, csokis, és én szoktam a tetejére gyümölcsöket is tenni (narancs, kivi, eper, szőlő...) zselatin-réteg alá.


[link]

2014. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!
2014. okt. 8. 11:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Amióta megtaláltam ezt a receptet azóta nagy kedvenc nálunk,


[link]

2014. okt. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!