Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok az alábbiaknak...

Tudnátok az alábbiaknak megfelelő receptötleteket írni?

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy hízókúrán vagyok. (168/42, 23 L). Olyan ételek receptjeire lenne szükségem, amelyek gyomorkímélőek és könnyen emészthetőek, ugyanakkor eléggé táplálóak ahhoz, hogy 2 hónap alatt fel tudjak szedni legalább 6-8 kg-ot. Meg persze, azért azt is szeretném, hogy egészségesek legyenek. Húst nem eszek, és az olajos magvakat sem bírom. Finomított ételeket is kerülöm. Házi tejet fogok elkezdeni inni, valamint tejtermékek közül túrót szoktam enni, többnyire vacsorára (25 dkg túró kis zöldséggel). Reggelire zabkását szoktam enni mézzel és egy kevés gyömbérrel. Amikre idáig gondoltam, hogy jók lehetnek: túrógombóc házi túróból mézzel, tejbegríz házitejből, krumplifőzelék házi tejjel sűrítve. De ez kevés, kérlek segítsetek! :) Nagyon fontos lenne, hogy 2 hónap alatt meghízzak.
2014. okt. 9. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Tésztát eszel? Ha igen, készíthetsz házi tejből készült tejszínnel fokhagymás spagettit.

Egyél tejberizst.

Készíts túróból kőrözöttet.

Egyél sok banánt és tojást.

2014. okt. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, durumtésztát szoktunk venni. Köszönöm a tanácsokat, jöhetnek még. :)
2014. okt. 9. 09:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Banán, szőlő, ha meg tudsz enni nagyobb mennyiségű gyümölcsöt az is jó (körte, mandarin elég jól "csúszik"), esetleg aszalt gyümölcsök, tejszínt ha bírod akkor gesztenyepüré, hidegkonyha (kaszinótojás, körözöttel töltött sajt, majonézes/tejfölös saláták), teljeskiőrlésű péksütik. De nyugodtan megpróbálhatsz valami fehérje vagy tömegnövelő port amit a testépítők használnak.
2014. okt. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Készíts otthon turmixot, smoothie-kat. Táplálóak és egészségesek, a házi tejet felhasználhatod.

Szereted a mascarponet? Ha igen, készíts tiramisut. Garantáltan hízlal. :)

2014. okt. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De jó azt olvasni, hogy hízókúra! :) Mert mindig csak a fogyás,fogyás...jaj! :((((

Bárcsak te híznád fel azt, amit én leadok! :((

Na, mondok inkább kajatippeket, nem álmodozok :D


Krumplipüré - házi vajjal, tejjel.

Aszalt füge, szilva- ha szereted ez nagyon tudja etetni magát, seperc alatt bepuszilhatsz vele akár 800-900 kalóriát is (100g aszalt füge 302kcal, 100g aszalt szilva 268kcal)

Vacsira a túró mellé inkább gyümölcsöt: alma, banán.

Reggeli pl. zabpehely+méz+dió+alma+csipet fahéj. Nagyon finom, én is ezt reggeliztem ma.

Vagy meleg szendvics. 2 szelet tk kenyér kis házi vajjal megkenve és közzé telemea túró (sós túró) szeletelve+zöld kapor.Megsütöd, a túró beleolvad, ez is isteni finom. Édestúróval is lehet, tehát hagyományos túróval, de akkor nem árt megsózni. Vagy nem. Kísérletezz :) Zöldségsalival vagy savanyúsággal úgy jóllakat, hogy délben sem leszel éhes.

Aztán ott a csoki.Tudom, tudom szemét kaja, bla bla... de a 90% étcsokiból mondjuk napi 3 csík, tehát 9 kocka nekem nagyon feldobná a napomat :DD Kár, hogy nem ehetem :( Légyszi, egyél helyettem is belőle 1-2 csíkot :)


Aztán a sütik is finomak :) Mindegy milyen csak süti legyen. Egyik kis desszertbe meg még nem a világ vége, főleg ha hízni kell :D

Aztán vannak a palacsinták.

Pl, rántott palacsintatáska. A palacsinta magában is kalóriabomba, de rántva meg még jobban. Készitheted zab, vagy tk lisztből is :)

A palacsintát megtöltöd kőrözöttel, mindegy milyen ízűvel, kísérletezz ezzel is, négyzet alakúra hajtogatod, ha kihült 2 réteg tojás+prézli, forró olajban kirántod. Tejfölös gombamártással, krumplipürével...áááááááh :DDD


Aztán a nokedli is hízlal.

Pl. tejfölös sós túrós, vagy édestúrós. Kalóriabomba!


Azért hangsúlyozom ennyire a kalóriabombákat, mert a hízáshoz komoly kalóriatöbblet kell napi szinten, heteken át.

A kaloribazis.hu-n fel tudod írni mit eszel és megnézheted, hogy mi mennyi kalória, kiszámolhatod, hogy bizonyos napi kalóriakerettel mennyit hízhatsz 2 hónap alatt és azt is megnézheted, hogy ezzel mennyi cal-t kell enned naponta. Ha gondolod, próbáld ki, szerintem hasznos lesz neked is.

2014. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!