Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsek sütőtökből...

Hogyan készítsek sütőtökből köretet?

Figyelt kérdés
Sütőtökből szeretnék köretet. De nem tudom, hogyan készítsem el. Nem pürét szeretnék, ha kockákra vágva megpárolva vagy megsütve. De nyersen fel lehet kockázni? Van valami technikája. Eddig még csak darabokban sütöttem és elég nehéz volt felvágni.

2014. okt. 14. 21:10
 1/3 bumbi02 ***** válasza:
100%

Kockázd fel fél centiszer fél centis kockákra, piríts kis hagymát, dobd hozzá a sütőtök kockákat, kis koriander, kis gyömbér, ha van akkor tökmagolaj, só, bors kevés cukor, és karamellizáld. Aztán öntsd fel kevés tejszínnel, és kész is egy sütőtökragu!:) Esetleg kockázhatsz közé krumplit (ugyanekkora kockákra), és akkor tartalmasabb, és több ragud lesz.: )


Szelheted simán cikkekre is, nagyjából ujjnyi vastag szeletekre, olivaolajjal locsold meg, cukor, só, friss gyömbér,egy fél citrom leve és be a sütőbe 145 fokra:) Nagyjából 10-15 perc alatt átpuhul, és a cukor karamellizálódik rajta!:)

2014. okt. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Dobókocka nagyságúra szoktam vágni, egy kis vajon megpárolni. Rögtön megcsöpögtetem megy kis citromlével, így nem fog szétmenni, megtartja a formáját. Sóval,fehérborssal ízesítem és a végén megszórom egy kis durvára vágott dióval,vagy, ha van egy kevés pirított tökmaggal.

Semmi különösebb technika nem kell hozzá, meghámozva, kimagozva deszkán szépen fel lehet kockázni.

2014. okt. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor ezek szerint csak nekem okoz gondot a nyers tök felvágása és megpucolása.

Erre nincs valami praktika?

2014. okt. 15. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!