Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket főztök, süttök karácsony...

Miket főztök, süttök karácsonykor?

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de jó, hogy nem csak én gondolkozom már rajta.


Még nem tudom, hogy mi lesz a menü, mi csak 24.-én leszünk itthon, de nem a klasszikus halászlé-rántotthal az biztos, pedig azokat is szeretem.


Nekem fontos, hogy valamilyen hal (halnak veszem a tengergyümölcsét is) is legyen a karácsonyi asztalon, de még nem tudom, hogy mi. Tavaly lazac terrine volt az előétel, tavalyelőtt a hidegtálon volt tonhalas falatka, előtte évben, pedig kagyló volt az előétel illetve akkor volt lazacleves is. Szóval lehet valamilyen klasszikusabb módon lesz a hal, vagy pedig előételnek haltálat csinálok, azt úgy tervezetm, hogy grillezett pisztráng, néhány rák és tintahal. Mindegyikből csak egy kevés. Viszont ez valószínűleg csak az előétel lesz.


A desszert a fix. finn ribizlipite, ehhez ragaszkodik a férjem és mivel nálam is az egyik kedvenc süti, így az minden karácsonykor készül.

2014. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Köszi az ötleteket!


Igen gondolkozom, mert ez lesz az első karácsonyunk amit a saját kis házunkban hármasban töltünk, így nagyon szeretném ha jól sikerülne! 24.én biztos itthon leszünk a többi napot még nem tudom!

2014. okt. 20. 16:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, már remélhetőleg karácsonyra be tudunk költözni az új lakásunkba, mert ez az átmeneti megoldás nem jó.


25.-én délelőtt átmegyünk anyuékhoz és délután lemegyünk anyósomékhoz. Anyuék közel laknak 15 perc kocsival, anyósomék viszont 200 km-re:)


Én is várom az ötleteket, mert még bizonytalan vagyok. Kacsát szívesen sütnék, de anyósom biztos a kedvemben akar járni és kacsát süt majd, sőt lehet anyukám is, de azt hetekig tudnám folyamatosan enni. Szóval lehet kacsa lesz végül.

2014. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Főzeléket főzünk és süteményt sütünk, de hát ez egyértelmű.
2014. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már nagyon várom a karácsonyt :)

Szenteste hal lesz (vagy halászlé vagy sült lazac) és mákos guba.

Karácsony első napján (ebből marad másnapra is) vagy kacsa vagy liba sült, máj, krumplipürével, párolt káposztával.

Sütik: bejgli, mézeskalács, valamilyen torta.

2014. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

a mézeskalács+ házikó, halászlé az fix:)

a többit még nem tudom de rajta vagyok az ügyön:DD

19/F

2014. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk klasszikus halászlé és hús leves lesz. A húslevesben pulykanyak, comb, gomba, hagyma, répa, zeller, kelkáposzta és zöldborsó is lesz, tetején friss petrezselyemmel amit nyáron tettem el a fagyasztóba:)


Másodiknak köretek hagymás krumpli, tört krumpli, rizs és zöldségkeverék. Citromos harcsa borsosan megsütve, töltött kacsacomb, aszalt szilvával töltött csirkemell, göngyölt csirkemáj, hurka-kolbász, párolt lila káposzta almával.


Sütiknek természetesen bejgli-diós-rumos, mákos-meggyes, gesztenyés-aszalt szilvás, zserbó, mézes krémes, hókifli, kuglóf narancs lekvárral. Sósat majd csak Szilveszterkor sütök.


Nagy a család:)


Ünnepek között lesz töltött káposzta és kocsonya is.

2014. okt. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés... Érdekes lesz, mert szeretem a kihívásokat és meg fogom próbálni az étrendembe szorítani, ami majdnem vega paleo ketogén :D Mindezt úgy, hogy a szénhidrátdús étrenden élő páromnak is jó legyen.


Lesz majd párféle nem süti édesség, nagyon szeretjük őket (pl. kókuszos golyók csokival, ropogós kókuszkrémrétegbe zárt málna).

Pluszban szerintem sütök mézest (gluténmentesen), az az egyetlen süti, amit nagyon szépen ki tudok dekorálni, mellesleg roppant finom is.

Gondolom, lesz sült és nyers zöldségétel (jó lenne valami rakott finomság) s bor.

Sós sütire is van esély, van egy habkönnyű szezámos receptem, ami bevált.


Már ha idén sikerül megadni a módját. Én szeretném. Sok éven át mindig egyedül voltam karácsonykor, mert a párom dolgozott. Ami azért csökkentette az elszántságomat, egy jót enni elég egy egyszerű étel is, sosem csináltam felhajtást. Pedig azért megvan az ilyenek varázsa. Most még a ház is egész ki fog alakulni addigra, befejezzük a festést meg minden.

2014. okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a 24-i menü mindig ez:

Húsleves sok zöldséggel, csigatésztával

Rántott dolgok vegyesen (csirkemell, gomba, halacska)

Sütitál


Na a rántott dolgok közül a gomba mindig hagyományos, a csirkemell bundája szokott változni, vagy keverek bele magvakat, de pl. tavaly ropikenyeret törtem darabosra sodrófával, abba paníroztam, isteni finom volt :) A hal az viszont bolti, panírozva fagyasztott, nem igazán szeretjük a halat, de évente egyszer belefér, ezért nem is kerítünk neki nagy feneket.


Sütitál az ami mindig változik. Szívem szerint tizen+ féle süti lenne:D Bejgli (mákos, diós, gesztenyés, csokis, meggyes-csokis, meggyes-marcipános, csokis-marcipános; ezekből mindig csak 3 félét csinálok, de tavaly pl. volt egy diós-marcipános bejglipite is), zserbó, linzer, mézeskalács, rafaelló, kókuszkocka, mézes krémes, házi marcipános szaloncukor


Még nem tudom idén milyen sütik lesznek.

2014. okt. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Tavaly sült husi volt, mellé citromos mártás meg spenótmártás. Sütinek gyümikenyér.


Idén... jó kérdés, tuti nem hagyomásos húsleves-halászlé hal stb... hanem valami könnyű, gyors kajcsi lesz. Süti lehet zserbó, vagy ilyesmi.


De nem is tudom, miért tervezgetek, lehet, addigra már nem is leszek életben. :(

2014. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!