Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem túl drága, finom sütemény...

Nem túl drága, finom sütemény recept?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem el, csak püspökkenyér sütőformám van (teflonos). Valami kevert tésztára gondoltam amire tudnék mondjuk cseresznyebefőttet potyogtatni. Olyat szeretnék, amihez nem kell sok minden, de mégis finom, könnyed. Valakinek van ilyen receptje? :) Most szeretném megsütni ünnepnapra majd. Köszönöm a válaszokat előre is!

#sütemény #recept #püspökkenyér sütőforma #sütemény recept
2014. okt. 21. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Épp tegnap készítettem kekszes krémest. Gyors, olcsó és nagyon finom :)

Fél kg háztartási keksz felét leraktam egy tál aljára, majd 2 tojássárgáját, 2 csomag vaníliás pudingporral, 2 dl tejjel, 7 ek. cukorral, 1 ek. liszttel simára kevertem, majd 5,5 dl tejet odatettem melegedni. Közben a 2 tojás fehérjét csipet sóval kemény habbá vertem, majd amikor már forrt a tej beleöntöttem a vaníliapudingos masszát, sűrűre főztem, lekapcsoltam alatta a hőt, majd 12 dkg margarint kevertem bele és a tojások habbá vert fehérjét. Ez ment a kekszre, utána egy újabb sor keksszel zártam.

Spórolósra vettem a figurát, mert igazából még a krém tetejére ír tejszínhabot, utána rá a keksz, és csokimáz a tetejére.

De mivel sem csokim, sem tejszínhabom nem volt itthon így kihagytam, de isteni lett. Tegnap készítettem, de ma szerintem felfalja a párom :)

2014. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, első válaszoló vagyok.

Csinálj kakaós kavaróst.

Kell hozzá: 25 dkg liszt, 25 dkg cukor, 5 dkg margarin, 250 ml tej, 1 cs. sütőpor, 1 púpos ek kakaópor. Az egészet jól összekavarod, lisztezett, margarinozott formába öntöd, majd 15 perc múlva kinyitod a sütőt és rápotyogtatod a magozott cseresznyebefőttet, majd tűpróbáig sütöd. Ha kész porcukorral megszórod.

2014. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ötletet adtál. Kifogom próbálni! :) És szerintem hasonló sorsa lesz a sütinek, amikor elkészül. A leírtak alapján itt is nagy kedvenc lesz!

Köszönöm szépen! :)

2014. okt. 21. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindent ugyanazzal mérj (nálam 250 ml-es bögre):

2 b. liszt

1 b. cukor

1 b. tej

1 sütőpor és 1 van. cukor

1 tojás

1 dl olaj

fahéj


1. Sütőt előmelegíted.

2. Mindent összekutymolsz egy robotgéppel.

3. A formát olajozod-morzsázod, belezuttyintod a masszát

4. Lisztezett gyümölccsel (így nem süllyed az aljára), mazsival, csokival... megszórod

5. 150 fokon, alul-felül módban tűpróbáig sütöd


Megjegyzés: szerintem az őzgerincbe a fele mennyiség is elég lesz mindenből (nekem ez egy nagy tepsinyi mennyiség).

2014. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jobbnál jobb ötletek! :) Szerintem mindegyiket kifogom próbálni. Köszönöm mindegyikőtöknek a recepteket!
2014. okt. 21. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!