Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen vendégváró ételt...

Milyen vendégváró ételt készítenél?

Figyelt kérdés

Holnap anyumék jönnek vendégségbe, (9-en leszünk)

pénteken apósomék- (7 en leszünk)


Igazából minden evők vagyunk...Te mivel várod szívesen a vendégeidet?

Jöhetnének olyan ötletek is, amihez nem kell asztalhoz ülni,( svédasztalos önkiszolgálós)...


2014. okt. 22. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Hidegtál variációval: francia saláta, orosz hússaláta, kaszinótojás, sonkatekercs, baconbe göngyölt csirkemáj, stefánia vagdalt. Ha ez kevés csinálhatsz még majonézes kukoricát, majonézes krumplisalátát.

+ valami sütit.


Könnyű mindet elkészíteni és viszonylag gyorsan megvan.



A másik társaságnak meg sütnék valami húsos ételt. Én csirketortát csinálnék. ( ha gondolod megadom a receptet, pofon egyszerű és isteni finom) rizzsel, zöldkörettel. Előtte esetleg egy húslevest feltálalsz.

Desszertnek meg egy könnyű gyümölcsös tùrótortát, vagy egy poharas gyümölcsös mascarpone krémet

Olyan jól fognak lakni hogy csak poszorognak majd. 😊

2014. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:) köszi :)) elkérhetném a receptet akkor ?? :)
2014. okt. 22. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze.


Előkészítesz egy mély kerek jénai tálat. Ebbe bacont rakosgatsz szépen körben, úgy hogy mindegyik kilógjon a tálból.


Sajtot reszelsz ( sima trapistát és füstölt sajtot is, összekevered a 2- t)


Csirkemellet ( én 2 nagyot szoktam venni) szeletekre vágod,kiklopfolod kicsit. Nem sózod!!!!! = mert a sajt és a bacon is már sós


Felvert tojásba megmártod a hús szeletet és utána a reszelt sajtba. Mehet a jénaiba. Így szépen kirakosgatod a hússzeleteket egymás mellé majd egymásra, kitöltve a helyeket.

Ha elfogyott a husi, akkor a tálból kilógó bacon-nel betakarod az egészet.

190 fokos sütőben másfél-2 órát szoktam sütni.

Úgy szoktam szeletelni mint a tortát. Naggyon finom és laktató.

2014. okt. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi ez tuti lesz :) hercegnőburgonya lesz mellé és barack kompót, meg lesz fokhagymakrémleves, tiramisu,
2014. okt. 22. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!