Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csokitorta, de hogyan?

Csokitorta, de hogyan?

Figyelt kérdés
Csokitortát fogok készíteni egy szülinapra, és az a kívánság, hogy nagyon csokis legyen és jó sok tejszínhabot lehessen rá nyomni, valamint pattogóscukorka legyen a tetején. Sajnos nem sokféle csokitortát ismerek és nem mindegyik finom tejszínhabban. Tudtok ötleteket, recepteket ajánlani? ÉS egy másik kérdés: Honnan tudnék pattogós cukorkát beszerezni? Köszönöm előre is a válaszaitokat!

2014. okt. 23. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A tortalapot is csokival csináld, és a krémet úgy szoktam hogy tejszinben felolvasztok étcsokit, beteszem a hűtőbe és 1-2 óra múlva habosra verem, majd adok hozzá jó keményre vert tejszinhabot, ez nagyon finom csokikrém. Belülre és kívülre is lehet a tortára kenni, felül és oldalt még díszitheted habzsákkal, tejszinhabból. Pattogós cukorkát nem tudom hol lehet kapni, de már láttam sok helyen Mikulás csokikat, abban szoktak lenni zacsiban olyanok, amikben robbanós cukorka van.
2014. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A neten rengeteg féle csokikrémet találhatsz de ha annyira csokisat akarsz akkor főzöl egy adag csokipudingot valami jobb fajtát és abba beledarabolsz 2-3 tábla étcsokit és ha felolvad akkor jó csokis lesz.

Még melegen kened rá a tortára mert a puding ha megdermed akkor nem tudod kenni mert darabos lesz.

Fel lehet turbózni még úgy, hogy bármelyik üzletben veszel cukrászhabot. Ez is olyan 2-3 dl-es vagy 0.5 literes, dobozos felverhető hab rá van írva, hogy cukrászhab. A Spar-ban van ezer féle.

Ha felvered rengeteg, kemény hab lesz belőle.

Én a piskóta lapot 3 részre vágom és az összes belső oldalát megkenem ezzel a habbal vastagon és úgy rá a csokikrémet.

Jó sűrű vastag krém lesz belőle.

2014. okt. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3-4 dl tejszinbe 2 tábla étcsoki + tejszinhab
2014. okt. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pattogós cukrot kapsz vegyesboltban is ha meg kérdezed!Én szoktam a lánykáimnak venni kis csomagban van de olcsó kb.40ft.A krém meg ahogy az előttem lévők írták tökéletes jó és finom is!
2014. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem brownie legyen a tésztája. Krémnek pedig trüffelkrém. Pattogóscukorkát boltokban lehet kapni kics csomagokban, 60-80 FT egy csomag, szerintem úgy 5 db elég.
2014. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!