Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez a mondat így elvégezhető...

Ez a mondat így elvégezhető vagy elírás? "A tésztához a tojásokat kettéválasztjuk, a sárgájához hozzáadjuk a cukrot, a reszelt citrom héját, a vaníliát és fehéredésig keverjük. "

Figyelt kérdés
Szerintem ezt csak a fehérjével kivitelezhető, de nem vagyok egy nagy szakács szóval inkább megkérdezem.

2014. okt. 31. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem elírás, a tojásárgája is fehéredik ha cukorral sokáig kavarod, habos lesz és egészen világos.
2014. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Keverjed te csak a sárgáját a cukorral, nem kell csodálkozni úgy nem lessz fehér ha csak ránézel.

Ugyan igy kezdödik a Tirami su is: a sárgáját a cukorral addig keverjük mig fehér nem lessz, ekkor jön bele a Mascarpone. A tojásfehérje külön lessz felverve és csak utánna jön a sárgájához, ami már fehér.

2014. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem lesz teljesen hófehér, de kivilágosdoik és habos lesz.
2014. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Minden régi recept úgy írja, hogy a sárgáját a cukorral fehéredésig keverni ! és úgy is van, bár régen fakanállal kevertük, kristálycukorral (ez volt az igazi ) és valóban majdnem fehér lett, mire a cukor elolvadt a sok keveréstől.

Jó kis izommunka volt:)

ma már géppel is lehet sokkal rövidebb idő alatt, de akkor is fehéredésig kell keverni, ami alatt persze nem hófehéret kell érteni...

2014. okt. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mint előttem is írták, nincs elírás, csináld csak. :)
2014. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan már kedves lepontozók, miért is... ???
2014. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Először - amikor tizenéve (tizenévesen)- ezt olvastam receptben, én is meghökkentem. Aztán Anyu elnevette magát, és közölte, hogy nyugodjak meg, nem félreírás :). Nem lesz teljesen fehér, de nagyon halvány sárgás-fehér lesz - persze kitartó munka árán... (persze nem engedte, hogy gépi segítséget igénybe vegyek :), de így legalább értékelem a modern technikát...)

Nyugi, nem kérdeztél butaságot!

2014. nov. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!