Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen menüt ajánlanátok...

Milyen menüt ajánlanátok karácsonyra? Egy 6 hónapos pici mellett kell majd 8főre ebédet rittyentenem. Olyat keresek ami gyors, nem drága, finom, és nem a klasszikus húsleves, halászlé, rántott hús.

Figyelt kérdés
Jó lenne amit akár előtte 1 nappal elő tudok nagyjából készíteni, vagy egy részét előre megcsinálni.
2014. nov. 1. 11:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A halászlevet, szálkás halakat nem eszi meg a vendégsereg.

Halfiléből, meg nem igazán tudom, hogy melyik a jó, adhattok ez-ügyben is tanácsot. Köszönöm :)

2014. nov. 1. 11:57
 2/11 anonim válasza:
64%
Kérd meg anyukádat, hogy vigyázzon a picire, mig te rendbe kapod a lakást, és a főzést megcsinálod és ha ez sikerül(kb.3 nap(nagytakaritás 2 nap, 1 nap főzés) akkor bármit megtudsz csinálni.
2014. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Bármilyen húst előkészíthetsz, ki-filéztetheted a halat ha jóban vagy a boltossal(igy nincs szálka). Karajt feltűzhetsz, bármit.
2014. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Anyukám nem segít, kereskedelemben dolgozik, még 24.én is délig. Aznap mi megyünk este hozzájuk.

De 25.én jönnek apósomék + sógornőmék hozzánk. (anyósom nincs mert sajnos elhunyt 12éve már, így őt sem tudom megkérni, hogy vigyázzon picit a kicsire)

A takarítással nincs gond, hetente mindig csütörtök / vagy péntek 2-3óra alatt rendbe kapjuk a lakást a párommal.


Tehát csak a kaja a kérdéses, hogy mi az ami gyorsan megvan, és finom.

A tűzdelt karaj jó ötlet.


Majonézes kukorica és krumpli salátát minden évben csinálok.gondoltam, hogy készítek valami töltött csirkecombot+baconos őzgerincben sült csirkemellet.

De apósom, nem eszi a csirkét...

2014. nov. 1. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem kicsit korai ez még, de millió és egy ilyen menü van.


A levest pl. mindig elkészítheted előre. Pl. fetás-fűszeres répakrémleves, karfiolkrémleves fokhagymával, avokádókrémes pirítóssal, gombaleves sült almával (nagyon jól illik egymáshoz az alma és a gomba, akár burgonya is mehet a levesbe, jól kiegészíti. Rozmaringosan vagy kakukkfüvesen isteni), citromos-joghurtos leves... stb. A mellé tálalt sült baguettet, gyümölcsöt, egyéb zöldséget vagy hasonlókat frissen készítsd el másnap, ez csak 5-10 perc időt igényel. A levest pedig a főzőlapon forrald fel tálalás előtt, ne mikróban. Friss fűszerekkel, tejföllel-tejszínnel, hidegen sajtolt olajakkal díszítve, frissen őrölt borssal meghintve.


Másodiknak a legegyszerűbb szerintem egyben sült csirke, kacsa, pulyka, liba, ami neked szimpatikus. Megveszed belezetten, és egyszerűen megtöltöd a leveshez passzoló alapanyagokkal, rengeteg lehetőség van. Pl. áfonyával, málnával, eperrel... naranccsal-fokhagymával... fehér-és sárgarépával, petrezselyemmel...barackkal, szilvával, vörösborban áztatva, stb.


Mellé készítesz friss zöldsalátát, és az egészben sült hús mellé egyszerűen készíthetsz sült zöldségeket, héjában sült krumplit.


Nyilván ezt nem lehet előre nagyon elkészíteni, de a hőst végülis bekészítheted aznap reggel, amikor időd van, és amikor arra kerül a sor, csak be kell rakni a sütőbe és néha ránézni. Tehát olyan szempontból egyszerű, hogy nem kell ott állni mellette, és bíbelődni.


A "nem drága" nem tudom nálad mit takar; a zöldségkrémlevesek kifejezetten filléres megoldások, és nagyon szépen tálalhatóak. Az egész csirke sem drága szerintem.

2014. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
83%

Apósodnak tudsz csinálni töltött dagadót. azt szeretik a pasik hidegen is és melegen is.


Szomszéd nénikkel nem vagy jóba? Ők is szivesen vállalják az aprónépet, főleg ha gyerek centrikusok..Te meg vissza tudod adni nekik a segitséget, ha bevásárolsz, segitesz nekik ablakot pucolni, vagy bármit..

2014. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Az egyben sült csirke pulyka is jó ötlet:)


A szomszédnéni is jó ötlet :)

2014. nov. 1. 12:33
 8/11 Cicasi ***** válasza:
90%
habgaluskás borlevest készítenék, gyümölcsös mártást (előző nap), amit frissen sült natúr hússal (csirkecomb, karaj vagy szűzérme) és krumplipürével tálalnám. desszertnek pl. zserbógolyót készítenék vagy minőségi fagylalthoz marcipáncsillagokat szúrnék ki, esetleg krémsajtos vagy mascarponés pohárkrémet is készíthetsz (előző nap is lehet). vagy lassan-hosszan sült húst (comb), amit előző este kezdenék sütni és reggelig sülhet- igaz, nem gyors de nem is kell vele foglalkozni. ehhez héjában főtt burgonya pl. mert a szaft isteni lesz. leves lehet egy gyors krémleves vagy valami joghurtos-hideg különlegesség. desszertnek valami könnyebbet, inkább citrusosat készítenék, vagy a kávéhoz csak egy finom kekszet.
2014. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már nincs kisgyermek(tehát nem tartozom a fiatal korosztályhoz), mégis hosszú előkészületet igényel az ünnep. Én már ilyenkor készülök rá. Keresem a recepteket, és a fagyasztóra dolgozom. Sütemények szinte mind fagyasztható sütve is,feldarabolva, de ha nem, akkor a tésztája előre begyúrható, és így fagyasztható.Húsételek tisztítva,fűszerezve, sütésre előkészítve várnak a fagyóban.Ezért vettem olyan sütőtálakat, ami bírja a fagyasztást, de ha ezt nem szeretnéd, akkor alufólia tálcák is jók, ami aztán szükség esetén a tálaló edénybe helyezhetők. Még a hosszú főzésidejű (mert csak így finom) vadhúsleves is adagolva van.

Egy szerintem nagyon jó húsételötlet: őzgerincben sütött baconos csirkemell.

2014. nov. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuka tipikus vasárnapi ételek is jók, csak fel kell dobni őket jó desszerttel.
2014. nov. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!