Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen serpenyős ételeket...

Milyen serpenyős ételeket szoktatok készíteni, ami finom?

Figyelt kérdés
Jöhet csirkemelles, zöldséges, virslis, hagymás, tejszínes, BÁRMI!!! :)
2014. nov. 13. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
spanyol tükörtojás - ha érdekel, receptet is írok.
2014. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jöhet recept! :)

Minden jöhet ;)

2014. nov. 13. 17:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Serpenyős burgonya- alias paprikáskrumpli :D Komolyan vagy 40 évvel ezelőtt így szerepelt az étlapokon.
2014. nov. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

hát ugye alap rántott hús, de különféle bundákkal is akár sörtészta hallal vagy cornflakeses csirkemell,aztán kínai csirkés tészta:

[link]

én üvegtésztával szoktam.Aztán megint alap de nagy kedvenc a cigánypecsenye kakastaréjjal:

[link]

Káposztás tészta helyett én cvekedlit szoktam szintén serpenyőben:

[link]

Rántotthoz hasonló étel, krumplibundás husi, a kárpáti borzaska:

[link]

Fasírt, illetve húsgombocók mártásba kedvencem a currys:

[link]

Gyrost is serpenyőben szoktam:

[link]


Hirtelen ennyit találtam a lementett és bevált recepjteim között, többi inkább (mélyebb) lábasos illetve tepsis ételek :)

2014. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt:


Két-három virslit (természetesen olyat, ami húsból van, nem pedig vackokból) karikákra vágni, kevés olajban átpirítani, kiszedni.

Egy hagymát finomra, egy sárgarépát, egy petrezselyemgyökeret, paprikát kis kockákra vágni, a maradék olajban átsütni, sóval, borssakl fokhagymával füszrezve utána fedö alatt megpárolni.

A virslit visszatenni, a serpenyöben négy mélyedést csinálni, egy-egy egész tojást beletenni és fedö alatt tovább sütni, amig a tojás megsül, de a sárgája még lágy.

2014. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a brassói is az. Egyik serpenyőben sül a hús, másikban pirul a krumpli. Ha mindkettő kész, a zsiradékot leöntve összeborítani és már lehet is falatozni. (imádom, jó fokhagymásan, borssal, majorannával )
2014. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy alap, amit aztán úgy variálsz, ahogy akarsz.

Húst csíkokra vágod. hagymát szálasra, vagy finomra, ízlés dolga. Zsiradékon megdinszteled a hagymát, rádobod húst és fehéredésig kevergeted. sózod, lefeded, és hagyod a levét kiengedni.ha ezt elfőtte, pici vízel pótolod, és puhára párolod. ha puha tehetsz bele bármilyen zöldséget, gombát, borsót, zöldségmixeket, és azzal is egy kicsit összepárolod. lehet még bele virslikarikát is tenni, ha gazdagabban akarod, de lehet pl egy kis füstöltszalonnával kezdeni.

behabarhatod tejszínnel vagy tejföllel, mustárral is nagyon pikánssá teheted.

De szoktam a kész húsos ragura egy doboz tarkababkonzervet önteni és kecsappal vagy par.pürével

összerottyantani. erre csilipaprikát is teszek, és hívhatjuk csilisbabnak is.

2014. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hagymásbabot.
2014. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy alap, amit aztán úgy variálsz, ahogy akarsz.

Húst csíkokra vágod. hagymát szálasra, vagy finomra, ízlés dolga. Zsiradékon megdinszteled a hagymát, rádobod húst és fehéredésig kevergeted. sózod, lefeded, és hagyod a levét kiengedni.ha ezt elfőtte, pici vízel pótolod, és puhára párolod. ha puha tehetsz bele bármilyen zöldséget, gombát, borsót, zöldségmixeket, és azzal is egy kicsit összepárolod. lehet még bele virslikarikát is tenni, ha gazdagabban akarod, de lehet pl egy kis füstöltszalonnával kezdeni.

behabarhatod tejszínnel vagy tejföllel, mustárral is nagyon pikánssá teheted.

De szoktam a kész húsos ragura egy doboz tarkababkonzervet önteni és kecsappal vagy par.pürével

összerottyantani. erre csilipaprikát is teszek, és hívhatjuk csilisbabnak is.

2014. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat lüke ez a gép kétszer ment el.
2014. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!